Červen 2020

Soustředění Mimoňů v Křenovicích

Ve dnech 27. a 28. června jsme prožili s naší mladou dramatickou skupinou Mimoni zábavně-pracovní víkend v Křenovicích. Od sobotního rána se začali sjíždět mladí ochotníci na parkovišti před areálem křenovského výletiště. Po postavení stanů a založení táboráku, na kterém jsme společnými silami připravili kotlíkový buřtguláš, následovalo tvořivé sobotní odpoledne plné her, zábavy, ale i zkoušení nově připravované divadelní komedie „Haná se nesódi“ na motivy povídek Zdeňka Galušky Slovácko sa súdí.
V rámci soustředění si naši Mimoni měli za úkol nacvičit krátkou loutkovou pohádku, kterou by pobavili děti tábořící v Křenovicích na hřišti. Tohoto úkolu se zhostili na výbornou a v sobotní předvečer sehráli pro velký úspěch u obecenstva, dokonce pohádky tři, a to O perníkové chaloupce, O Červené Karkulce a na závěr pak O Šípkové Růžence. Tomuto představení předcházelo odpolední zkoušení pod pergolou kulturního domu a procházka po okolí Křenovic zakončená večerem plným her, tance a posezením u táboráku.
Nedělní ráno nás zaskočila malá dešťová přeháňka, která ale zakrátko pominula. Ke snídani připravila vedoucí souboru Svača svoje speciální vafle, ty si členové souboru dochutili podle svých představ.
V nedělní dopoledne se opět zkoušelo a v přestávkách se mladí herci osvěžovali vodou ze zahradní hadice, nebo po sobě házeli vodní bomby. Po výtečném obědě v podobě smažáku od stréca Ladi a krátkém odpočinku, jsme ještě chvíli zkoušeli a následně jsme pomalu začali uklízet a balit naše víkendové tábořiště. Loučili jsme se těžko, plni zážitků, dojmů a pocitů z dobře odvedené práce na nově připravované divadelní hře, kterou do konce roku plánujeme uvést.
Děkujeme obci Křenovice i místním hasičům za zázemí kulturního domu, také všem členům Mimoňů za krásný víkend v Křenovicích a doufáme, že po prázdninách se opět všichni potkáme na našich pravidelných zkouškách.

Foto: https://mimoni-kojetin.rajce.idnes.cz/Soustredeni_Krenovice_27.-28.6.2020/


Letní kino v plném proudu

Těší nás, že v měsíci červnu navštívilo naše letní kino velký počet návštěvníků všech věkových skupin.
I pro měsíc červenec máme pro diváky připraveny filmové novinky, které jsou určeny pro široké spektrum milovníků filmů. V pátek 3. července 2020 se můžete těšit na romantickou komedii z krásného prostředí zasněžených Vysokých Tater Šťastný nový rok. Dospívající mládež osloví určitě snímek Uzly a pomeranče, film provoněný létem, jízdou na koních a mladou láskou, uvedeme v pátek 10. července 2020. Pro příznivce nových českých filmů je připravena komedie s procítěným příběhem Na střeše, kde se dozvíme, že každý z nás někoho potřebuje, tento citlivý příběh v titulní roli s Aloisem Švehlíkem můžete vidět ve středu 22. července 2020. Poslední aristokratka, restituční komedie v hlavních rolích s Tatianou Dykovou a Hynkem Čermákem vaše bránice určitě nenechá v klidu v pátek 24. července 2020. Naše nejmenší diváky, ve středu 29. července 2020, ochladí Sněžný kluk, dobrodružný animovaný příběh
o cestě domů plné dobrodružství.
V srpnu se změní promítací čas z 21.00 hodin na 20.30 hodin, jinak se však nic nemění a nabídka bude opět bohatá a vyvážená. Přes prsty dostane Jiří Langmajer ve středu 5. srpna 2020 v nové české komedii. Ze židle nás zvednou určitě Staříci v podání Ladislava Mrkvičky a Jiřího Schmitzra, kteří vezmou spravedlnost do svých rukou ve středu 12. srpna 2020. Pohádku pro celou rodinu s vynikajícím hereckým obsazení si můžete vychutnat ve středu 19. srpna 2020, kdy Hodinářův učeň, i přes nepřízeň zlé sudičky, získá čarovné hodinky a svoji vytouženou lásku.
O tom, jaké by to bylo mít muže ve střídavé péči, se můžete na vlastní oči přesvědčit, ve středu 26. srpna 2020, při projekci filmu Muž na střídačku, kde v hlavních rolích zazáří Ivana Chýlková, Lucie Žáková a Jiří Langmajer. Posledním trhákem Kojetínského filmového léta bude film kultovního režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, ten nás zavede do Města andělů konce šedesátých let 20. století, a to v pátek 28. srpna 2020.
Věříme, že si uděláte čas a navštívíte některou z našich bohatých projekcí na nádvoří VIC Kojetín.