Články autora: Admin

Rok 2021

Datum publikace: Autor: Admin

Září 2021 Zpátky do knihovny! Zábavný program s výrobou záložky a sdíleným čtením byl připraven pro Klub mladých čtenářů z Polkovic. Lekce informační výchovy Pro žáky 1. tříd byla určena první informační lekce s vysvětlením základních pojmů – jak vzniká kniha, kdo je spisovatel, ilustrátor,… celý článek »

Září 2021

Datum publikace: Autor: Admin

První Muzejní noc V letošním roce jsme se poprvé zařadili do celostátní akce podporující popularizaci muzeí a galerií s názvem Muzejní noc. Tato akce má za úkol přilákat do prostor muzeí co nejširší veřejnost a populárně naučnou formou je seznámit s činností muzeí a jejich expozicemi a sbírkami. V… celý článek »

Prázdniny 2021

Datum publikace: Autor: Admin

Hudební a filmové Kojetínské kulturní léto I na letošní letní sezónu si připravilo MěKS Kojetín bohatou kulturní nálož v podobě filmové i hudební. Od července do srpna byla pro milovníky kinematografie připravena celá řada filmů převážně z české provenience. Hned ve středu 30. června na úvod… celý článek »

Červen 2021

Datum publikace: Autor: Admin

Dětský den v Kojetíně V úterý 1. června 2021 se kojetínské Masarykovo náměstí proměnilo v království pohádek. MěKS Kojetín ve spolupráci s DDM Kojetín si připravily pro příchozí, především ty nejmenší, odpoledne plné her, tance a soutěží. Na víc jak desítce stanovištích si děti mohly užít krásný… celý článek »

Květen 2021

Datum publikace: Autor: Admin

Pietní akt k poctě padlým a obětem 2. světové války V pátek 7. května 2021 proběhla sváteční procházka po Kojetíně, která měla připomenout 76té výročí od konce kruté druhé světové války. Tato pietní akce probíhala za účasti významných hostů, kterými byli plukovník Vojtěcha Prýgl, kapitánka Lenka… celý článek »

Únor 2021

Datum publikace: Autor: Admin

Zhusta, chlapci, zhusta, konec masopusta Masopust, končiny, fašank nebo po našem ostatky znamenají pro naši kulturu období od svátku Tří králů do Popeleční středy. V minulosti toto období znamenalo pro naše předky čas odpočinku, veselí, zábav, zabijaček a také svateb. Bylo to podmíněno především… celý článek »