Evropský týden mobility

Evropský týden mobility a město Kojetín

Evropský týden mobility je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. A k rozšíření tohoto trendu do dalších měst má Evropský týden mobility pomoci. Od svého uvedení v roce 2002 vliv Evropského týdne mobility stále roste nejen v Evropě, ale i po celém světě. V roce 2011 byl v kampani oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst, která zastupují přibližně 156 milionů občanů.
Město Kojetín se do celoevropské akce „Evropský týden mobility“ (dále jen ETM) a „Evropský den bez aut“ (dále jen EDBA) zapojilo poprvé v roce 2009. A ihned první ročník ETM a EDBA se v Kojetíně vydařil (přispělo k tomu nádherné počasí, skvělá spolupráce všech zainteresovaných, sponzorské dary od místních podnikatelů a bezchybná práce koordinátora Jiřího Šírka). To vše přispělo k tomu, že naše město v české soutěži o „Nejlepší český ETM“ v roce 2009 vyhrálo první místo, o druhé a třetí místa se podělila města Bílovec, Brno, Letovice a Semice.
Věříme, že se k akcím Evropskému týdnu mobility a Evropskému dni bez aut všichni rádi připojíte!
O akčním plánu našeho města vás budeme pravidelně informovat na internetových stránkách i v číslech Kojetínského zpravodaje.

Webové stránky Evropského týdne mobility