Leden 2019

17. ledna 2019 - Mimoni a jejich derniéra

Od premiéry Skópé Barky, která se odehrála na jevišti v Sokolovně 6. března 2018, uběhl skoro celý rok, ve kterém Mimoni sklízeli úspěchy nejen v Kojetíně. Za tuto dobu sehráli naši mladí nadějní herci tuto hru pro veřejnost desetkrát. Po již zmiňované úspěšné premiéře následovalo vystoupení na Divadelním Kojetíně a ještě v březnu další repríza, tentokrát pro žáky základních škol. V dubnu Mimoni navštívili regionální přehlídku dětského divadla Poděs v Olomouci, odkud si přivezli do Kojetína diplom za energii vloženou do hry. Další štací byl Bezměrov, kde 16. května 2018 pobavili místní občany, kterých přišlo kolem stovky. V rámci Pohádkového rybníka v Kojetíně se Mimoni představili 3. června 2018 v areálu střelnice, a o tři dny později sehráli Barku i kojetínským seniorům v sále VIC. S nadšením jsme přijali také pozvání od holešovských ochotníků, abychom v neděli 14. října 2018 zakončili jejich přehlídku amatérských souborů naší inscenací. Zlatým hřebem bylo uvedení Barky ve Václavově u Zábřehu na Moravě, kde jsme opět zakončovali přehlídku amatérských divadelních souborů. Nad očekávání bylo zjištění, že ač nebyla naše hra zařazena jako soutěžní, u dětských diváků vyhrála na celé čáře a za sebou nechala i tak renomované soubory jako je Divadlo Brod Uherský Brod a Ty-já-tr z Prahy. Byli jsme velmi rádi, protože se nám potvrdilo, že neděláme divadlo pro odbornou porotu, ale pro svou radost a radost diváků.
Za Skópó Barkó se nadobro zatáhla pomyslná opona ve čtvrtek 17. ledna 2019. Jsme rádi, že toto slavnostní zakončení s námi absolvovali, skoro všichni naši mladí herci, jejich rodinní příslušníci, ale i přátelé a fanoušci tohoto souboru, kteří se s inscenací rozloučili bouřlivým potleskem. Chvíle radosti umocnilo také poděkovaní a dárky (trička
a slaný dort), které jsme jako vedoucí souboru a režiséři (Milan Zahradník a Hana Svačinová), od našich Minoňů dostali.
Za Barkou tedy spadla definitivně opona, ale příhody, zážitky a fůry srandy, kterou jsme s ní prožili, si budeme pamatovat ještě dlouho. Děkujeme ještě jednou Mimoňům za krásné a humorné chvíle strávené s nimi a těšíme se na další jejich herecké počiny.

Foto: https://mimoni-kojetin.rajce.idnes.cz/Skopa_Barka_-_derniera_VIC_Kojetin_17.1.2019/


19. ledna 2019 - Dětský karneval

V sobotu 19. ledna 2019 se rodiče i prarodiče mohli vrátit prostřednictvím svých ratolestí do dob dětství. V sále VIC se rozpoutal rej plný masek, ve kterém zazářili princezny, víly, piráti, hasiči, akční hrdinové a další pohádkové bytosti, profese i akční hrdinové. Vyzdobený sál, cukrovinky, balónky a další lákadla přislibovaly dobrou zábavu a pestré vyžití při sobotním odpoledni. Na kavárně vedle sálu, byla připravena pro nejmenší účastníky bohatá tombola s rozličnými hračkami. Ten, kdo špatně poobědval, se mohl občerstvit v karnevalovém bufetu například výborným maškarním párkem v rohlíku, nebo ochutnat něco z lákavé nabídky nealko-moků. Prostory sálu se zaplnily
v krátké době a jednu chvíli se mohlo zdát, že se všichni příchozí ani do sálu nevejdou, ale jak se říká: „Dobrých lidí se vejde.“ A tak se nakonec všichni přítomní plynule rozmístili po celém horním patře Vzdělávacího a informačního centra. To už ale byla zábava v plném proudu. O tu se postaral především osvědčený Radim Koráb se svou sličnou asistentkou, ti měli pro děti po celou dobu karnevalu připraveny zajímavé hry a taneční kreace. Jsme rádi, že si nejen kojetínští, ale i přespolní udělali čas, a se svými dětmi přišli svou účastí podpořit tuto akci.

Foto: https://h-svaca.rajce.idnes.cz/Detsky_karneval_Kojetin_2019_19.1.2019/