Březen 2015

8. března 2015 - Dětský karneval

Karkulky, princezny, čarodějnice, vodníci a jiné pohádkové bytosti ovládli v neděli 8. března 2015 sál kojetínské Sokolovny. O program se postarala brněnská agentura Koráb. Děti obdivovaly velkou bublinovou show, utíkaly před velkým drakem a celé odpoledne si hrály zábavné soutěže a tanečky, při kterých to na parketu téměř vřelo. Pro děti, které chtěly získat ještě nějaký ten pamlsek navíc, byl připraven ve vestibulu kvíz a slosovatelné ceny, ty hlídal velký sněhulák, který se v Sokolovně schoval před jarním sluníčkem. Doufáme, že karnevalové odpoledne se vydařilo a nejen děti, ale i rodiče a prarodiče byli spokojeni.

Fotogalerie na: http://h-svaca.rajce.idnes.cz/Detsky_karneval_Kojetin_2015_8.3.2015/

   


18. - 22. března 2015 - Divadelní Kojetín

Letošní Divadelní Kojetín, jeho 23. ročník, proběhl ve dnech 18. až 22. března v sále místní Sokolovny. Jedná se o krajskou přehlídku amatérských divadelních souborů s postupem na národní přehlídku Piknik Volyně 2015. Program nabídl dvanáct představení, včetně třech, které byly zařazeny do programu mimo soutěž a byly určeny pro školy. Devět představení, původně jich mělo být deset, pro nemoc bylo jedno zrušeno, už bylo soutěžních.

Co se týče žánrové pestrosti programu, viděli jsme pět představení zábavného divadla- situační komedii Bez obřadu, rozvernou komedii Jak Švédové L. P. 1645 marně Brno dobývali, černou komedii Jezinky a Bezinky, hudební komedii Caesar a muzikál Černá je dobrá. Zbývající čtyři představení nabídly detektivní hru Vražda na faře, příběh o rouenské kurtizáně Tlustý anděl z Rouenu, sociální drama o složitostech života Kód nula a drama o kontroverzní mexické malířce Frida.

Nominaci na 4. Divadelní Piknik Volyně si odvezlo Ořechovské divadlo Ořechov s rozvernou komedií Jak Švédové L. P. 1645 marně Brno dobývali aneb Bylo nebylo. Odborná porota Divadelního Kojetína také k postupu do Volyně doporučila inscenaci Kód nula Kroužku Divadelních ochotníků ve Hvozdné. Dále byla udělena individuální ocenění jednotlivcům, kteří obdrželi čestná uznání a diplomy.

Návštěvnost Divadelního Kojetína byla průměrná. Relativně dobrou návštěvnost měla večerní i odpolední představení, bohužel uváděné inscenace v dopoledních časech se potýkala s malou diváckou podporou, což za pořadatele i zúčastněné divadelní soubory vnímáme jako velké zklamání a problém, nad kterým se my, jako pořadatelé, musíme zamyslet.

Divadelní Kojetín netradičně zahájili hlavní představitelé města – starosta Jiří Šírek a místostarosta Miloslav Oulehla, kteří divákům v sále v krátké scénce ukázali, že si umí sami ze sebe udělat legraci. Vestibul Sokolovny byl vyzdoben výstavou obrázků kresleného humoru Jaromíra Gottvalda ze Zlína a dřevěnými loutkami, které zapůjčila Střední škola řezbářská z Tovačova. O zpestření a naladění diváků na jinou notu se postarala cimbálová muzika Dubina, která vyhrávala večer po sobotním divadelním představení.

Vyšlo také pět čísel časopisu Divadelní Koječák, který se stal neodmyslitelnou součástí přehlídky. Jsou v něm shrnuty jednotlivé přehlídkové dny, pohlíží na festivalové dění s humorem a recesí typickým pro redakci časopisu, který tvoří mladí lidé okolo šéfredaktorky Hany Hásové.

Divadelní Kojetín je tedy za námi. Proběhl snad ke spokojenosti všech, kteří se na něm podíleli, a doufáme, že naše město bude stále divadelní mekkou.

Více na: http://www.mekskojetin.cz/23-rocnik-rok-2015