Brána do staréch časů na Hané

Od čtvrtka do soboty 16.–18. října 2025 proběhne na nádvoří Vzdělávacího a informačního centra tradiční akce s názvem Brána do staréch časů na Hané.
Od čtvrtka do soboty 16.–18. října 2025 proběhne na nádvoří Vzdělávacího a informačního centra tradiční akce s názvem Brána do staréch časů na Hané.
Zveřejňujeme číslo 9/2025 Kojetínského zpravodaje:
MěKS Kojetín uděluje velké poděkování všem účinkujícím - krojovaným i nekrojovaným, kteří vystoupili v rámci Kojetínských hodů:
Srdečně zveme do galerie VIC (Masarykovo náměstí 8) na výstavu Zapomenutá historie města Kojetína...
Srdečně zveme k návštěvě nové stálé výstavy "Tradice staré Hané", v prostorách expozic muzea na Vzdělávacím a informačním centru Kojetín, Masarykovo náměstí 8.
se členové Hanácké Besedy prezentovali na Hanáckém bále v Kostelci na Hané. Ples obohatili krásným hanáckým tancem s názvem "Kolo".
se rozjeli členové místní Hanácké scény do Troubek s komedií na motivy filmu Někdo to rád horké s názvem Holt někdo to rád hot. Děkujeme místnímu publiku za vřelé přijetí a super reakce během představení. Hrálo se nám velmi uvolněně.
se konal tradiční Hanácké bál, který každoročně pořádají členové národopisného souboru Hanácká Beseda při MěKS Kojetín. K tanci a poslechu vyhrávala dechová hudba Věrovanka a cimbálová muzika Dubina. V programu vystoupily děti z folklórního souboru Sluníčko Kojetín. Nechybělo ani vystoupení hostů - národopisného souboru Kosíř z Kostelce na Hané a vystoupení domácích - Hanácké Besedy s novým tancem "Kolo". Vyvrcholením Hanáckého bálu byl tradiční společný tanec Moravská Beseda.
se někteří členové Hanácké besedy zúčastnili Moravského plesu v Praze. Společně s národopisným souborem Kosíř z Kostelce na Hané zatančili "Hanko rozmilá".
Zábava
Gymnázium Kojetín, Svatopluka Čecha 683, Kojetín
Ve veršovaném textu hledačky budete během procházky doplňovat údaje, někdy to budou slova, jindy zase číslo. Ze slov poskládáte tajenku, která vás dovede k pokladu, číslice vám pak pomohou poklad otevřít.
Hledačku připravovaly žačky tercie (Adéla, Amálie, Laura, Nela, Nikol, Zuzana) a kvarty (Anička) a učitelka Dana Dýmalová.
Trasa je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty, na své si přijdou děti i dospělí.
Než se vydáte na cestu, pozorně si přečtěte úvodní informace. Průvodce tiskněte dvěma stranami na jeden list papíru.
Církevní akce
Církev Československá husitská, Náboženská obec v Kojetíně a Tovačově
Sportovní akce
TJ Sokol Kovalovice
Knihovna
MěKS Kojetín - Městská knihovna