Červen 2007

1. června 2007

se konal tradiční Den otevřených dveří Vzdělávacího a informačního centra v Kojetíně. Návštěvníci si měli možnost prohlédnout celé centrum a zakoupit si nějaký ten suvenýr z našeho města na informacích. Kolemjdoucí také lákaly zajímavé výstavy, které si mohli zdarma prohlédnout - putovní výstavu Tisíc tváří ženy, výstavu z děl akademických sochařů Stanislava Hlobila st.a Stanislava Hlobila ml. a expozici kojetínského muzea "Církevní památky.


1. června 2007

se zaplnilo nádvoří Vzdělávacího a informačního centra dětmi a jejich rodiči, aby s námi společně přivítali léto. Celým programem nás provázeli studenti místního gymnázia Honza Kramář a Tomáš Mikulíčka. V bohatém téměř hodinovém bloku tanečních vystoupení se představily převážně zájmové kroužky MěDDM Kojetín a Sokola Kojetín. Konala se i soutěž o nejkrásnější obrázek. A protože 1. června měly všechny děti svůj svátek, čekalo na ně velké představení - pohádka v podání herců Divadla Koráb z Brna. Pohádka nám vyprávěla o zakleté princezně, kterou vysvobodil princ ze zakletí zlého černokněžníka pomocí tří svých kamarádů, kteří se jmenovali Dlouhý, Široký a Bystrozraký. 
 


8. června 2007

se konal pekelný klubový večer - DnB in HELL. Vystoupili RAMIREZ (Basstards), Berthold (Sintetik), HYNX (Synaps), NI-GAZZ (Km), BLABLA (DnB production).


10. června 2007

se členové národopisného souboru Hanácká beseda při MěKS Kojetín s dechovou hudbou Hulíňané zúčastnili třídenního folklórního festivalu "Otvára sa letu brána" v Povážské Bystrici na Slovensku. Kojetínští Hanáci na festivalu zatancovali pásmo tanců "Ty kojecké hatě". Od místních sklidili velký aplaus a obdiv Slováků nad krásnými hanáckými kroji.


15. června 2007 - Návštěva prezidenta v Kojetíně

V pátek 15. června 2007 navštívil město Kojetín prezident České republiky Václav Klaus, který tak v našem městě zakončil třídenní návštěvu Olomouckého kraje.
Z historického pohledu se jedná o první návštěvu prezidenta v Kojetíně od dob Tomáše Garika Masaryka a Edvarda Beneše. Masaryk naše město navštívil celkem čtyřikrát, z toho třikrát jen projížděl vlakem a krátce se zastavil. V roce 1946 projížděl vlakem přes Kojetín také Edvard Beneš.
Na Masarykově náměstí byl připraven doprovodný program, v kterém se představily převážně místní dětské kroužky a skupiny: národopisný soubor Sluníčko při Městském domě dětí a mládeže Kojetín předvedl své taneční pásmo starých hanáckých tanců s názvem Hastrmanská polka pod vedením Hany Dvouleté a Kateřiny Krčmařové, vystoupily i Mažoretky Sokola Kojetín pod vedením manželů Štecových, Taneční skupina „IN v čele s Pavlínou Herodkovou, taneční skupina pod vedením Lenky Křeháčkové, Taneční skupina HIP HOP v čele s Terezkou Šímovou, Taneční skupina Break dance, která trénuje s Petrem Dvořákem a Zdeňkem Bartákem a taneční country skupina Lucky While.
O hudební zpestření programu se postarala přerovská jazzová kapela kapela Mothers follow chairs Přerov. Zaplněné náměstí netrpělivě očekávalo příjezd prezidenta České republiky Václava Klause.
Okolo 16. hodiny Václav Klaus přijíždí na kojetínské náměstí. Prezidenta přivítal starosta města Kojetín Ing. Mojmír Haupt a místostarosta Ing. Jiří Šírek. Nechybělo i přijetí v duchu hanáckých tradic. Pana prezidenta přivítali mladí Hanáci chlebem a solí. Poté se prezident pozdravil s místní občany, odpověděl na některé otázky a zároveň si připomenul svou poslední návštěvu v Kojetíně v červnu 1996. Tehdy tu byl jako předseda Občanské demokratické strany v rámci předvolební kampaně. Po opuštění tribuny proběhla autogramiáda některých knih, jejichž autorem je právě Václav Klaus. Nejvíce šlo o poslední vydaný titul s názvem Modrá, nikoli zelená planeta. U stolečku se vytvořila poměrně velká fronta zájemců o prezidentův autogram a nešlo vždy jen o knihy, ale i o fotografie, plakáty apod.
Prezident opustil Masarykovo náměstí a vydal se i s doprovodem do sálu Vzdělávacího a informačního centra, kde na něj čekali městští zastupitelé, se kterými se pan prezident pozdravil. Připraven byl také malý přípitek a tradiční hanácké vdolečky. V krátké besedě se zastupiteli města pan prezident odpověděl na některé otázky a vyslechl také stručné informace o Kojetíně. Byl velmi potěšen poměrně velkým zastoupením žen v Zastupitelstvu města Kojetína. Nechyběl ani prezidentův podpis do pamětní knihy města
Prezident převzal z rukou starosty města dary. Jednalo se o vyšívaný hanácký šátek a ručně zdobený hanácký pás z dílny zdejšího lidového tvůrce Jakuba Vražiny.
Přiblížila se 17. hodina a s ní i odjezd pana prezidenta z Kojetína i celkové ukončení jeho návštěvy v Olomouckém kraji. Následovalo ještě poslední rozloučení s Kojetínem, jeho představiteli i rozloučení s hejtmanem Olomouckého kraje a odjezd prezidentské kolony. Náročný prezidentův program pokračoval tento den ještě v Litomyšli.


15. června 2007

se konal pekelný klubový večer - OPIČÍ GULÁŠ. V pekle se představily kapely NIBIRU (Kroměříž), IQ OPICE (Kojetín), SKINNED ALIVE (Kojetín), DAVID KODÝTEK (elektrik boogy), HIP HOP, BEATBOX (hlasové bicí)...


16. června 2007

byla slavnostně otevřena výroční výstava - 30 let tábora ve Vrážném. Tuto výstavu uspořádali členové Sokola Kojetín, odboru Sport pro všechny. Výstava bude otevřena do 5. srpna 2007.


22. června 2007

se uskutečnila slavnostní vernisáž prodejní výstavy naivních, lehce erotických obrazů Lady Hamerníkové z Třebíče. Svou vlastní tvorbu si v galerii VIC Kojetín uvedla sama autorka. Výstava stojí za zhlédnutí a bude otevřena do 10. srpna 2007.


24. června 2007

se s pásmem tanců z Hané zúčastnili členové národopisného souboru Hanácká beseda při MěKS Kojetín Hanáckých slavností v Holešově. Naši Hanáci prezentovali Město Kojetín v Holešově již popáté a vždy s velkým úspěchem.