Květen 2007

2. května 2007

po dvouleté přestávce kojetínský divadelní soubor Hanácká scéna při MěKS Kojetín opět vtrhl na prkna, jež znamenají svět. Spolek, kromě známých tváří, rozšířili nově přibraní herci a pod vedením brněnského režiséra Radima Korába nastudovali komedii s názvem Holt někdo to rád hot na motivy známého filmu Někdo to rád horké. Zhruba hodinová hra nás zavedla do Ameriky v období hluboké hospodářské krize a tvrdé prohibice. Pít se chodí tajně do různých podniků maskovaných za autoservisy, sklady, v krajních případech dokonce, za tak pro tyto účely nezvyklé podniky, jako je pohřební služba. A právě do takového ústavu se vydali Joe a Jerry, dva obyčejní hudebníci z Chicaga. Během večera však bar navštíví i parta obávaného mafiána Psí dečky. Joe s Jerrym jako jediní přeživší prchají, ale gang si jich na poslední chvíli všimne a zahajuje pronásledování. A jak se hudebníci se situací vypořádali, jsme měli jasno po shlédnutí skvělé inscenace.
V hlavních a mnoha rolích se představili: Tereza Panáková, Jan, Kramář, Marek Machalík, Lenka Šípková, Marie Němečková, Hana Hásová, Jakub Šírek, Hana Svačinová, Jana Dvořáková, Leoš Novák, Markéta Páleníková, Klára Krčmařová, Tomáš Mikulíčka, Zdeněk Novák a Markéta Malíková.
Tímto MěKS Kojetín děkuje všem členům divadelního souboru Hanácká scéna i samotnému režisérovi Radimu Korábovi za skvěle odvedenou práci na divadelní scéně a přeje co nejvíce zdařilých repríz.


7. května 2007

byla v galerii VIC otevřena putovní výstava Tisíc tváří ženy. Výstavu můžete navštívit do 15. června 2007.


9. května 2007

proběhl koncert cimbálové muziky Réva pro žáky I. stupně Základní školy nám. Míru Kojetín. Žáci se výpravnou a vtipnou formou seznámili s lidovými písničkami. Muzikanti z Révy jim ukázali, že na cimbál lze zahrát i hudbu modernějšího žánru a ladění.


11. května 2007

ke škodě místních, kterých do sokolovny nečekaně přišlo minimum, se konal pořad plný překvapení s názvem Hvězdy, humor, módní show. Modelky Moniky Žídkové představily jarní a letní módní kolekci modelů firmy Jaal. Velký úspěch sklidila přehlídka spodního prádla. Celým večerem nás provázel moderátor, herec a imitátor Petr Stebnický, známý z pořadu Gogoshow z TV Nova. Zábavný večer obohatil svým vystoupením i Michael Jackson a na úpný závěr se představila travesti skupina Šemeron - Madona, Cher, Helena Vondráčková, Tina Turner, Ilona Czáková....
Nás pořadatele velmi zamrzela nízká návštěvnost (to jsme nečekali) a nezájem kojetínských navštěvovat kulturní akce. Po přečtení ankety v Přerovském deníku nás to mrzí dvojnásob. A těm občanům Kojetína, kteří se ne právě valně vyjadřovali ke kultuře, vzkazujeme, ať některou kulturní akci v Kojetíně aspoň navštíví a potom kritizují.13. května 2007

jsme pro děti opět uspořádali víkendovou pohádku. Tentokrát se dětem představila známá pohádková postavička Ferda mravenec v podání Divadla Genus Brno. Příběh nejslavnějšího mravence Ferdy a neméně známého brouka Pytlíka děti natolik zaujal, že si nakonec některé z nich i samy zahrály společně s herci. Sladkou odměnou jsme ocenili všechny děti, které nám namalovaly obrázek a přinesly ho sebou do Sokolovny.


14. května 2007

jsme v Kojetíně opět přivítali naše známé Pohodáře z Kopřivnice. Tentokrát si pro žáky obou základních škol připravili zeměpisnou přednášku o Austrálii. Z velmi zajímavého, poučného a poutavého vyprávění, které bylo doplněno projekcí fotografií, jsme se dozvěděli spoustu novinek ze země našich protinožců. Pořad pojednával o dokumentaristické práci Martina Dufka v potápěčské expedici na jižním pobřeží Austrálie v roce 1999 a o zážitcích z cesty po přírodních rezervacích a dalších zajímavostech ve státech Victoria a Jižní Austrálie a na ostrově Kangaroo Island.


16. května 2007

se konal tradiční Koncert žáků a učitelů Základní umělecké školy Kojetín, který tato škola každoročně pořádá ve spolupráci s MěKS Kojetín.


18. května 2007

se v rámci pekelného klubového večera, zaměřeného na techno, představili Torin, Funsmaker, Luxus, Louis, Čad a další. Hrálo se do brzkých ranních hodin a kdo se zúčastnil, nelitoval. Akorát vás chodí, čím dál míň!


21. května 2007

úspěch a pozitivní ohlasy na nové divadelní představení Hanácké scény "Holt někdo to rád hot", na motivy filmu Někdo to rád horké, přimělo kojetínský divadelní spolek vystoupení na domácí půdě reprízovat. Představení se opět vydařilo a členové Hanácké scény se už těší jak pokoří brněnskou Vaňkovku, kam vyráží 31. května 2007.


25. května 2007

zahráli členové souboru Hanácké scény Kojetín divadelní komedii "Holt někdo to rád hot", na motivy filmu Někdo to rád horké, studentům Gymnázia Kojetín a žákům 2. stupně Základní školy Sv. Čecha Kojetín.


25. května 2007

páteční letní večer jsme příjemně strávili s cimbálovou muzikou Dubina při tradičním pořadu s názvem Posezení u cimbálu. Název sice láká na posezení, ale v pátek se v sále VIC určitě nesedělo. Cimbálovka hrála jednu krásnější písničku za druhou, parket byl stále plný tanečníků a k dobré náladě nechybělo dobré vínečko. Kdo přišel - nelitoval. Už se těšíme na další setkání s oblíbenou cimbálovou muzikou Dubina v srpnu na Kojetínských hodech.


31. května 2007

se vydali členové divadelního souboru Hanácká scéna pokořit divadelní prkna brněnské Vaňkovky se svou novou komedií Holt někdo to rád hot, kde odstartovali tzv. Dny ochotného divadla. Po počátečních zmatcích při odjezdu, kdy v Kojetíně málem zůstala hlavní představitelka Pusinky a nějaké kostýmy, jsme přece jenom odcestovali. Příjezd do Brna byl také velmi komplikovaný, protože nikdo z nás netušil, kde se nachází divadlo ve Vaňkovce. Po pár okruzích Brnem jsme konečně šťastně dorazili. Jaké bylo naše zklamání, když naše divadelní umění ve Vaňkovce zhlédlo jen pár našich známých a zaměstnanci tohoto podniku. Nu což, hráli jsme jako bychom byli v "Národním" a už se těšíme na další štace.