Knižní novinky - listopad 2018

V měsíci listopadu 2018 představujeme například knižní novinky: Hartl, Patrik: Nejlepší víkend; Davouze, Marta: Víkend s Miriam; Bengtsdotter, Lina: Na okraji; Boček, Evžen: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka; Mayne, Andrew: Šelma; Benková, Jana: Bláznivé pokušení a další. Pro děti - Holm, Jennifer L: Myšinka. Příběhy ze skříní; Veres, Alexandra: Účesy pro holčičky; Kaaberbolová, Lene: Dcera čarodějky a další.


Beletrie

Hartl, Patrik: Nejlepší víkend

Společenský román sledující osudy šesti lidí, kteří doufají, že právě tento rok jim poskytne možnost změnit svůj život. Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho...
- humoristický román

Davouze, Marta: Víkend s Miriam

Poslední společenský román známé české autorky žijící ve Francii, ve kterém se vrací do 60. let 20. století v totalitním Československu. Už když se poprvé setkáváme s vysokoškolským profesorem Rostislavem v 60. letech 20. století v Praze, je bezmezně zamilovaný do herečky Miriam. Miriam je však vdaná za jeho přítele Jana, a stejně tak on je ženatý s Emilií, kterou nechce opustit. Jejich hluboké přátelství se pak řadu let nese v čistě platonické rovině. Miriam nejprve s manželem emigruje, ten poté spáchá sebevraždu a ona se pak znovu provdá, Rostislav se zatím musí vyrovnávat s totalitním režimem, ztrátou manželky a také se stále zoufalejší matkou...
- společenský román

Bengtsdotter, Lina: Na okraji

První díl švédské krimisérie s inspektorkou Charlie Lagerovou. Když se v malém švédském městečku ztratí sedmnáctiletá Annabelle, je na místo vyšetřování vyslána inspektorka Charlie Lagerová. Když zjistí, že se má vrátit do města svého dětství, odkud ve čtrnácti letech utekla, odmítá tam nejprve odjet. Nakonec se odhodlá a vydá se na ponurou cestu do minulosti pátrat po mladé, krásné a nadané dívce, která jedné noci zmizela a už ji nikdo neviděl. Snaží se zjistit, nejen co se té letní noci Annabelle stalo, ale pokouší se najít i klíč k vlastní minulosti, s níž se stále nedokáže vyrovnat.
- detektivka

Boček, Evžen: Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem, který ji žádá o ruku. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů...
- humoristický román

Mayne, Andrew: Šelma

Americký thriller o profesoru Crayovi, který osamoceně pátrá po nebezpečném vrahovi dívek v montanských lesích. Profesor bioinformatiky Theo Cray sám sebe charakterizuje jako společensky neobratného pozorovatele světa. A tak není divu, že se mu daří vyvolávat potíže. Do skutečně vážných problémů se dostane poté, co je jeho bývalá studentka nalezena mrtvá. Prvotní podezření, že dívku zavraždil sám Theo, policie záhy odvolá. Zdá se, že byla v lese rozsápaná medvědem. Nicméně profesor všímající si toho, co ostatní nevidí, rychle odhalí, že brutální čin nespáchalo zvíře. Policie mu však nevěří. A tak Theo stojí sám proti sériovému vrahovi, v jehož existenci věří
opět pouze on.

Benková, Jana: Bláznivé pokušení

Populární slovenská autorka rozehrává příběh s detektivní zápletkou, v níž ambiciózní mladá žena pátrá po osudu svého uneseného budoucího manžela. Simona vede krásný a šťastný život - má vysněnou práci a chystá se na svatbu s milovaným mužem. Když ale začne pátrat po zmizelých modelkách z modelingové agentury, zažije situace doslova jak z filmového thrilleru, navíc ještě unesou jejího budoucího manžela. Proč a kam se ztrácejí modelky? Kdo všechno je do toho zapletený? Poradí si Simona s nebezpečím, které jí hrozí? Zmešká kvůli němu svatbu? A najde vůbec svého Olivera?
- román pro ženy

Bonnier, Jonas: Přepadení ze vzduchu

Detektivní thriller švédského autora, který je inspirovaný skutečnou událostí - překvapivou loupeží v centrále bezpečnostní agentury ve Stockholmu.
- thriller


Naučná literatrura

Bastlová, Iva: Tvoříme interiér

Uznávaná česká designérka vás provede jednotlivými kroky při návrhu a realizaci všech místností v bytě. Podělí se s vámi o nejužitečnější rady a tipy z praxe, díky nimž se vyhnete zbytečným chybám a zklamání. Dozvíte se, kde je možné ušetřit, a kde nikoliv, jak sladit interiér jako celek i jaké vybrat materiály.

Szántó, Jakub: Za oponou války

Jakub Szántó v knize přibližuje své dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků i státních převratů a revolucí, které během své kariéry televizního novináře v uplynulých dvou dekádách natáčel. Barvitým jazykem
zprostředkovává pozadí dějinných událostí pohledem očitého svědka. Zároveň poodhaluje a demýtizuje práci žurnalistů uprostřed pohnutých situací a nepředvídatelného vývoje. Vedle strhujícího vyprávění, které jako vystudovaný historik zasazuje do širšího dějinného kontextu, kniha dává nahlédnout i do niterných vztahů autora k rodině, novinářským kolegům i přátelům napříč Orientem.


Pro děti a mládež

Holm, Jennifer L: Myšinka. Příběhy ze skříní

Už máš deníky všech mimoňů očtené? Podívej se, jak je na tom Myšinka, nová hrdinka ze střední! Škola je pro ni jako hororový film. Nikdy nevíš, kdo je na tvojí straně a kdo je nepřítel. Po chodbách se potulují naparáděné zombíkovské holky, které nemají mozek a myslí si, že každý chce být jako ony. Omyl! Myšinka chce být originál. A tak se přihlásí do filmového klubu, aby natočila svůj první exotický velkofilm! Stane se její filmový sen noční můrou? Zjistěte sami! První díl parádní vtipné série vychází v češtině.
- dívčí, humoristický román

Veres, Alexandra: Účesy pro holčičky

Rodiče malých holčiček ví, že vytvořit perfektní účes není nic jednoduchého. S touto knihou plnou tipů a triků se všem problémům vyhnete a jednoduše upravíte vlásky své malé princezně pro každou příležitost.

Kaaberbolová, Lene: Dcera čarodějky

Napínavý fantasy příběh, ve kterém 11letá dívka Dina díky svému daru vidět člověku do nitra a probudit v něm pocit studu za spáchané činy pomůže zachránit křivě obviněného Nikodéma a odhalit skutečného viníka vraždy. Pro děti od 11 let.
- fantasy