Knižní novinky - září 2018

V měsíci září 2018 představujeme například knižní novinky: Hannay, Barbara: Farmářova žena; Cílek, Roman: Doteky osudu; Janečková, Klára: Pád do tmy; Ricca, Brad: Paní Sherlock Holmes; Devátá, Ivanka: Kde spí lufťáci; Walterová Benešová, Barbora: Došel nám čas a další.


Beletrie

Hannay, Barbara: Farmářova žena

Román pro ženy odehrávající se v několika časových rovinách, jehož hlavní zápletkou je nalezení deníku ukrytého za zrcadlem. Tři generace Australanek, tři různé příběhy, tři různé životy.
- román pro ženy

Cílek, Roman: Doteky osudu

Psychologicky laděné kriminální příběhy.
- kriminální příběh

Janečková, Klára: Pád do tmy

Román o životě dvou sester, které navždy poznamená jejich sebestředný a násilnický otec. Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň. Netuší však, že právě to se mu stane osudným.
- psychologický román

Ricca, Brad: Paní Sherlock Holmes

Pravdivý příběh Grace Humistonové, první civilní vyšetřovatelky Policejního oddělení New York City. V únoru 1917 došlo k náhlému zmizení osmnáctileté bruslařky Ruth Crugerové.
- kriminální román

Devátá, Ivanka: Kde spí lufťáci

Protože luftu, přesněji čerstvého vzduchu, je ve městě proklatě málo, zavede vás oblíbená česká autorka na hory, k rybníku, k moři... Spát se bude všemožně - pod širákem, ve stanu, horské boudě, na chatě či chalupě, ale i pohodlně v hotelu a penziónu. A protože jsou chvíle, kdy člověk unikne z každodenního shonu, tak vzácné, pojí se k nim i spousta milých a úsměvných vzpomínek. Vzpomínek na blízké, rodinu, přátele a kolegy, kteří zrovna byli lufťáky. Veselé vzpomínky známé české herečky a spisovatelky na chvíle odpočinku.
- humoristické příběhy

Walterová Benešová, Barbora: Došel nám čas

Postapokalyptický román. Lidská rasa je zhýčkaná moderní dobou, až příliš jednoduchým životem. Ale jednou se po stisknutí vypínače světlo nerozsvítí. Nejdřív nastoupí obavy a nervozita, ale po pár dnech nastává boj o holý život.
Zhýčkaná devatenáctiletá městská dívka Mariana Laurentová se ocitá v naprosto neřešitelné.
- postapokalyptický román

Hoznauer, Miloš: Cesta do hlubin kantorovy duše

Vztahy mezi studenty a profesory, proměny našeho školství v letech minulých, ukázky z dobového tisku a zajímavé myšlenky o kantorském povolání vůbec, to je náplní této knížky. Nejde jen o zábavné povídání o "študentech a kantorech" (i když toho je asi nejvíc), ale i o zasvěcený pohled a osobitý názor na působení pedagoga z pera autora vskutku povolaného.
- humoristické příběhy

Jakoubková: Alena: Kam čert nemůže … nastrčí manžela

Zuzana se vdává mladá... Ne proto, že je těhotná, ale Dušan je její velkou láskou, a když ji v měsíční noci romanticky požádá o ruku, přikývne. Je jí devatenáct a myslí si, že manželství je vstupenkou do ráje. Po pár letech to ovšem vypadá jinak....
- román o ženách

Ohlssonová, Kristina: Potopa

Tajemství ukrytá hluboko v minulost vyplouvají na povrch v dalším pokračování úspěšné krimi série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem.
- detektivka


Naučná literatura

Seward, Ingrid: Můj manžel a já

Biografie Alžběty II. a prince Philipa - autorka se věnuje téměř výhradně osobnímu a rodinnému životu britského královského páru, neřeší tedy politické události. Zachycuje zákulisí britského dvora, přináší řadu zajímavostí, drobných detailů a historek, vysvětluje otázky protokolu a britských zvyklostí. Kniha je napsána čtivě, kvalitně a historicky věrohodně, živě vykresluje prostředí paláců, banketů i rodinných vztahů.

Ziemer-Falkeová, Kristina: Výcvik štěněte

Malý pes, velká radost: praktické rady pro majitele psů.

Šteffl, Ondřej: K čemu samé jedničky?

Blogy zakladatele společnosti SCIO o českém školství.


Pro děti a mládež:

Hu, Barbora: Jógátky

Pohádky na motivy eticko-morálního základu jógy, doplněné návody na provedení jógových ásan. Pro společné čtení rodičů s dětmi.

Lee, Andy: Neotvírej tuhle knihu

Už sám název knihy vyvolává zvědavost a ponouká čtenáře k neposlušnosti. A v tomto stylu pokračuje každou stránkou dále a dále. Hlavní a jediný hrdina se podobá vajíčku, které má ruce a nohy. Veliké oči expresivně vyjadřují hrůzu z toho, co čtenář provede. K dramatičnosti příběhu přispívá i měnící se typografie. Humorný příběh, ve kterém se čtenář stává současně i protagonistou, zaručeně rozesměje malé i velké.
- humoristický příběh

Dayová, Susie: Tajnosti super sester

Georgie a Jem jsou dvě osmileté žáby. Společně tvoří skvělý tým. Kniha pro děti kolem 10 let. Georgie moc dobře věděla, jaké je to být "rozvodové dítě", a tak Jem, které se rodiče právě rozváděli, začala vyprávět vtipy o žábách. Tak se z nich staly nejlepší kamarádky. A potom se Jemi táta zamiloval do Georgiiny mámy. Takže teď jsou z nich sestry. A tahle bezva dvojka je teď na stopě zloději, který ukradl ve škole schránku důvěry.
- dívčí román

Kahoun, Jiří: O autech

Pohádky na čtyřech kolech. Čtení pro kluky malé i velké.
- moderní pohádky

Gervais, Alison: Jen 27 dnů

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém.
- fantasy

Jarolímková, Stanislava: Knížka pro zvídavé děti, aneb, Jak se v minulosti žilo v Čechách a na Moravě

Vydejte se s námi na výlet do minulých staletí... Budeme si povídat o tom, na co při vyučování nezbývá čas a na co v učebnicích nebývá místo