Knižní novinky - březen 2018

V měsíci březnu 2018 představujeme například knižní novinky: Brown, Dan: Počátek; Folný, Jan: Víkend v Londýně; Iggulden, Conn: Válka růží II; Lapena, Shari: Někdo cizí v domě; Kučíková, Marta: Italské jednohubky; Dán, Dominik: Mucholapka a další.

 


Beletrie

Brown, Dan: Počátek

Harvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení - odhalení objevu, který "navždy změní tvář vědy". Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen.
- thriller

Folný, Jan: Víkend v Londýně

Průměrný český muž se dožívá sedmdesáti šesti let, což znamená, že jste-li muž a jeli vám čtyřicet, nacházíte se ve druhé polovině svého života. V té horší polovině. Dostavuje se úzkost z toho, kolik vám zbývá času, kým jste se stali a kým už nikdy nebudete. Tři kamarádi a bývalí spolužáci se chystají na víkendovou pařbu v Londýně, při které chtějí oslavit své čtyřicátiny. Chlast, sex, jídlo, fotbal a kecy o všem i o ničem. To všechno proto, aby zahnali společný neklid z toho, že v jejich životech nadešel čas bilancovat.
- psychologický román

Iggulden, Conn: Válka růží II

Píše se rok 1454 a král Jindřich VI. je už přes rok upoután na lůžko. Královy zájmy jen s obtížemi hájí jeho oddaná žena, Markéta z Anjou. Zatímco panovník chřadne a chvílemi upadá do bezvědomí, svou pozici v zemi upevňuje Richard, vévoda z Yorku...
- historický román

Lapena, Shari: Někdo cizí v domě

Karen a Tom Kruppovi jsou šťastni - vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům na předměstí New Yorku. Jednoho den Karen není doma, její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si ani kabelku, telefon, doklady. Krátce na to se Tom dozví od policie, že měla nehodu, utrpěla zranění a nic si nepamatuje. Po čase se Karen vrací z nemocnice domů, ale zdá se, že se tam něco změnilo...
- thriller

Kučíková, Marta: Italské jednohubky

Humorné příběhy o Itálii a jejích obyvatelích viděné českýma očima.
- humoristické příběhy

Dán, Dominik: Mucholapka

V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim již rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku.
- detektivka

Gillerová, Katarína: Cizí ložnice

Radka pracuje v realitce a jednoho dne se po návštěvě luxusní vily probouzí v nemocnici. Nepamatuje si, co se přesně stalo, jen cítí, že s inženýrem, který chce dům koupit, si začíná rozumět. Že by ji konečně potkalo štěstí a ona mohla zapomenout na nelehké dětství bez maminky i na nevydařené vztahy...
- román pro ženy


Naučná literatura

Gregor, Miloš: Nejlepší kniha o fake news

Média, politici, sociální sítě - ze všech těchto zdrojů se na vás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení Fake News, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jedná se o fenomén posledních let nebo jeou tu s námi, šikovně skryté už dlouhá staletí? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní: jak se proti nim můžeme bránit?

Stroukal, Dominik: Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti

Lze bitcoin považovat za spolehlivé digitální peníze? Jak se bitcoiny vytváří? Kolik jich je a bude? Kde se dají koupit a jak se s nimi pracuje? Nejde o pyramidovou hru? O bublinu? Tato kniha je plná odpovědí.


Pro děti a mládež:

Braunová, Petra: 3333 km k Jakubovi

Příběh je inspirován skutečnými zážitky a zápisky patnáctiletého Mirka, který na kole putuje do Santiaga de Compostely společně se svým znovunalezeným otcem.
- dobrodružný příběh

Kovář, Karel: Ovšem

Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama.
- životopisný román

Kneblová, Hana: Počty pro předškoláky

Půvabná publikace s obrázky Josefa Lady je určena pro předškolní výuku dětí. Naučí děti chápat odlišnosti a charakter věcí, například čeho je více, čeho méně a čeho stejně, co je větší a co menší, co je dole a co nahoře.