Knižní novinky - leden 2018

V měsíci lednu 2018 představujeme například knižní novinky: Gabaldon, Diana: Mořeplavec; Serno, Wolf: Medikus z Heidelbergu; Moriarty, Liane: Šílené výčitky; Deaver, Jeffery: Poslední hodina; Taylor, Patrick: Doktore, vy jste se zamiloval!; Whitton, Hana: Kněžna Ludmila a další.

 


Beletrie

Gabaldon, Diana: Mořeplavec

Pokračování románu "Vážka v jantaru" sleduje další dobrodružství mladé Angličanky z 20. století ve Skotsku a Francii ve 40. letech 18. století.
- dobrodružný, historický román

Serno, Wolf: Medikus z Heidelbergu

Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez - ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!
- historický, lékařský román

Moriarty, Liane: Šílené výčitky

Další román od autorky populárních "Sedmilhářek" je příběhem dvou kamarádek rozdílných povah, jejichž životy zásadně ovlivní účast na zdánlivě nevinné zahradní sešlosti.
- román o ženách

Deaver, Jeffery: Poslední hodina

Třináctý případ geniálního detektiva Lincolna Rhyma se soustředí na pátrání po vyšinutém vrahovi, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí...
- detektivka

Taylor, Patrick: Doktore, vy jste se zamiloval!

Další milé pokračování oblíbené humoristické série z irského venkova. Její autor Patrick Taylor patří mezi nejprodávanější autory New York Times a Globe and Mail.
- humoristický, lékařský román

Whitton, Hana: Kněžna Ludmila

Ludmila se s radostí podvolí otcovu přání a provdá se za přemyslovského knížete Bořivoje. Když se jim narodí syn, jejich štěstí se zdá být úplné. Zdání však klame: někdo touží nejen po Bořivojově knížecím titulu, ale také po jeho krásné a urozené manželce Ludmile.
- historický román

MacMillan, Gilly: Dokonalá

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová - dětský génius a hudební senzace - jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou.
- thriller

Tejkalová, Jiřina: 55+

Čtyři ženy se ocitnou na společném zájezdu v podstatě jen proto, aby splnily poslední přání své kamarádky, volné pokračování knihy Já a štrúdl, příběh o zklamáních, rezignaci a strachu ze stáří, ale i o chvílích naděje a lidské blízkosti.
- romány o ženách

Vondruška, Vlastimil: Husitská epopej VI.

Předposlední díl celé ságy představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. Právě v té době se mu podařilo zlomit odpor vedlejších zemí Koruny české. Jenže posilování moci panovníka, který si v očích zbytku Evropy nesl cejch kacíře, znamenalo zesílení tlaku proti němu...
- historický román

Dán, Dominik: Kořeny zla

Krimiromán úspěšného autora zavádí čtenáře na Slovensko rok po sametové revoluci, do doby utvářejícího se nového podsvětí a všehoschopných mafií.
- detektivka


Naučná literatura

Červená, Soňa: Stýskání zažehnáno

Vzpomínky české operní a koncertní pěvkyně a herečky rekapitulují především současnou etapu uměleckých aktivit, odehrávajících se po jejím návratu do vlasti.

Bauer, Jan: Tajemné stránky českých dějin

Málo známé události a různé další zajímavosti českých dějin v širokém časovém období od raného středověku do počátku 20. století.

Drda, Adam: Normalizované životy

Jak snadno se člověk mohl stát spolupracovníkem StB? Jakými prostředky vydíral bývalý estébák evangelické faráře? Jak se žilo v 70. a 80. letech homosexuálům? Co způsobilo ponížení tzv. anticharty mezi umělci i prostými občany? Kniha podle dokumentárního cyklu České televize, jenž vznikl ve spolupráci se obecně prospěšnou společností Post Bellum, přináší unikátní příběhy a dramatické osudy obyčejných lidí v době husákovské normalizace.

Dvořáková, Lucie: Originální dekorace

Nápady na celoroční vyrábění z přírodnin a snadno dostupných materiálů.


Pro děti a mládež:

Lindo, Elvira: Manolito a blbeček

Taky tvému mladšímu sourozenci všechno projde? Taky mu rodiče všechno koupí? Máš pocit, že ty to vždycky slízneš za oba a on se ti pak akorát směje? Ani nevíš, jak ti rozumím. Jmenuju se Manolito Brejloun a tahle knížka je přesně o tomhle. O tom, jaký to je mít mladšího bráchu. I když... někdy to není zas tak špatný... občas je s ním velká legrace. Vlastně ani nevím, co bych bez něj dělal. Byla by to asi pěkná nuda. Doufám, že se ti naše společná dobrodružství zalíbí a budeš se bavit stejně dobře jako my.
- příběhy o dětech

Braunová, Petra: Johana s nosem nahoru

Myslíte, že dobrodružství zažívají jen kluci? Kdepak! Na letním táboře, kam Johanka jede po skončení první třídy, ji jedno velké čeká. Zpočátku má Johanka trochu nos nahoru, ale hned při první táborové hře jí spadne hřebínek. Musí dokázat, že má odvahu i chytrou hlavu, aby ji oddíl Lvíčat, a nejen ten, přijal jako prima kamarádku.
- příběhy o dětech