Knižní novinky - květen 2017

V měsíci květnu 2017 představujeme například knižní novinky: Smith, Wilbur: Predátor; Ackerman, Diane: Úkryt v ZOO; Keleová-Vasilková, Táňa: Okénko do snů; Castillo, Linda: Ztracené děti; Jarchovský, Petr: Zahradnictví; Vaňková, Ludmila: Život na rozhraní věků a další.

 


Beletrie

Smith, Wilbur: Predátor

Za smrt manželky Hectora Crosse jsou zodpovědní dva muži: jeden z nich je mrtvý, ten druhý je psychopat Johnny Congo. Čeká v cele smrti na popravu, ta se kvapem blíží. Už jednou utekl, tak proč by se mu to nepodařilo znovu? Jeho jediným cílem je zničit úhlavního nepřítele. Ale nestačí ho jen obyčejně zabít, Cross musí trpět.
- dobrodružný román

Ackerman, Diane: Úkryt v ZOO

Skutečný příběh z válečné Varšavy. Filmové zpracování v kinech.
- válečný, autobiografický román

Keleová-Vasilková, Táňa: Okénko do snů

Hlavní hrdinka Hana, 27-letá mladá žena, často sedává v svém pokoji s okénkem do zahrady a sní o tom, že její život bude zcela jiný než matčin a babiččin. Touží žít ve městě, vydat se za bohatého muže a je odhodlána udělat vše pro to, aby se jí to podařilo. No zaslepená vlastními představami i strachem, že jí to nevyjde, dělá množství chyb, které se napravují jen těžko.
- román o ženách

Castillo, Linda: Ztracené děti

Některá tajemství amišů jsou příliš děsivá na to, aby byla odhalena.
- detektivka

Vaňková, Ludmila: Život na rozhraní věků

Vlastní životopis české spisovatelky Ludmily Vaňkové.
- autobiografický román

Jarchovský, Petr: Zahradnictví

Rodinnou ságu tvoří tři samostatné, nicméně propojené příběhy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Mezi aktéry snadno poznáme odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků, tentokrát jsou však více v popředí ženy: například autorovu matku sledujeme od jejího narození a válečného dětství až po dospělost, kdy se v padesátých letech v Nápadníkovi stává hlavní hrdinkou. Strhující příběhy plné nečekaných zvratů se odehrávají z velké části v rodinném zahradnictví v Jaroměři a v rovněž rodinném kadeřnickém salonu v Praze. Vzdor svízelné době a krutým osudům protagonistů nechybí osvědčený autorův humor a zejména situační komika.
- rodinná sága

Bauer, Jan: Smrt na Karlštejně

Na hradě Karlštejn se tajně schází panská opozice proti králi Václavu IV. s jeho bratrem, uherským králem Zikmundem. Po jedné takové schůzce je v hradní studni nalezeno mrtvé tělo člena královské rady. Šlo o nešťastnou náhodu, nebo o vraždu? A pokud ho někdo zabil, kdo to byl a proč? Na to musí přijít pomocník královského sudího Jakub Protiva z Protivce v doprovodu svého přítele, mnicha Blasia. Zatím netuší, že jim při pátrání půjde o holý život.
- historická detektivka

Preston, Douglas &Child, Lincoln: Černá komnata

Po dramatickém střetnutí s bytostí z jiného světa, k němuž došlo na exmouthském pobřeží ve státě Massachusetts, se zvláštní agent A. X. L. Pendergast pohřešuje – podle všeho je mrtev. Pendergastova schovanka Constance, zrcená žalem, se uchýlí do sklepních komnat pod sídlem na Riverside Drive, aby tu o samotě meditovala a rozhodovala, co bude dál s jejím životem. Jenže tam není sama – setká se s temnou postavou z minulosti, která ji unese na druhý konec světa… anebo ne? Proctor, Pendergastův osobní strážce a sluha, pronásleduje Constancina únosce do zámoří a napříč světadíly, až do neobydlené pustiny. Jenže svět není černobílý a nic není, jak se zdá. Než vyjde pravda najevo, dá se do pohybu strašlivá mašinérie a možná už bude pro všechny pozdě….
- thriller

Hofmannová, Corinne: Dívka se žirafím krkem

Inspirující životní příběh silné, úspěšné a optimistické ženy, který nás nejen překvapí, ale zároveň i povzbudí.
- autobiografický příběh

Pennyová, Louise: Hladový duch

Další z případů vrchního inspektora Gamache.
- detektivka


Naučná literatura

Jilík, Jiří, Žižlavský, Bořek: Muž, který viděl démona

Příběhy lidí, kteří se setkali s tajemnými, často obtížně vysvětlitelnými jevy. Zavítáme s nimi na místa, kde působí temné síly, zjevují se přízraky, lidově řečeno straší. Navštívíme zámek v Březolupech, majestátní hrad Buchlov nebo sousední kapli Barborka na vrchu Modla.

David, Petr: Nejkrásnější výlety na pevnosti a opevnění

40 hlavních cílů; bunkry, pevnosti, městská opevnění, orientační mapy, doporučené vycházky.


Pro děti a mládež:

Mossová, Emma: Vlogerky. Lucy Locket: online katastrofa: z outsiderky hvězdou YouTube

Skvělé čtení pro všechny fanynky vlogování a youtube. Obsahuje tipy, jak začít svůj vlastní vlog!

Rožnovská, Lenka: Táta za tři skleněnky

Vtipný příběh pro předškolní děti a prvňáčky o tom, že když se chce, všechno jde...
- příběh o dětech

Dvořáková, Petra: Každý má svou lajnu

Příběh o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství.
- příběh o dětech

Rowling, J. K.: Fantastická zvířata

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel, nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření...
- fantasy

Vaněček, Michal: Co má vědět správný Čech

Na co mohou být Češi hrdí, čím se proslavili nejen doma, ale i ve světě. Vlastivědné znalosti k posílení vlastenectví u dětí.

Part, Michael: Neymar: budoucí král

Fascinující příběh fotbalisty Neymara da Silvy Sanrose Júniora, zkráceně Neymara, hubeného kluka z Mogi das Cruzes, kterého fanoušci srovnávají s brazilskou legendou Pelém.