Knižní novinky - prosinec 2016

V měsíci prosinci 2016 představujeme například knižní novinky Hartl, Patrik: Okamžiky štěstí; Marný, Tomáš: Dopis z Yorku; Rodriguez, Deborah: Návrat do kavárničky v Kábulu; Hawley, Noah: Před pádem; Vondruška, Vlastimil: Nitranská brána smrti; Fielding, Joy: Zmizení Samanthy Shipleyové a další.

 


Beletrie

Hartl, Patrik: Okamžiky štěstí

Nový dvojromán Patrika Hartla je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi...
- psychologický román

Marný, Tomáš: Dopis z Yorku

Dokumenty nalezené v anglickém Yorku vrhají nečekané světlo na klíčové okamžiky české historie. Vše začíná u rektora pařížské Sorbonny jménem Adalbertus Ranconis de Ericinio - neboli Vojtěch Raňkův z Ježova. V důmyslně vystavěném příběhu se střídají kapitoly ze 14. století s dobou normalizační, kdy už jen dopis ze zámoří mohl vzbudit podezření a zájem státní bezpečnosti. Thriller připomínající slavnou Šifru mistra Leonarda je plný napětí a překvapivých odhalení.
- historický román, thriller

Rodriguez, Deborah: Návrat do kavárničky v Kábulu

Volné pokračování příběhu Sunny, Háladžán a Jasmíny, nespoutaných žen z románu „Kavárničk v Kábulu“.
- společenský román o ženách

Hawley, Noah: Před pádem

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu. Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem?
- thriller

Vondruška, Vlastimil: Nitranská brána smrti

Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům Přemysla II. Otakara podaří obsadit Nitru. Správy města se ujímá zástupce českého krále Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Městem se šíří panika, neboť je tato brána považována za prokletou.
- historická detektivka

Fielding, Joy: Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč...
- thriller

Niedl, František: Růže a lev

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.
- historický román

Marsh, Katie: Moje všechno

V den, kdy se Hana chystá oznámit manželovi, že od něj odchází, najde ho v ložnici na podlaze, vyděšeného a neschopného se pohnout. Dostal mrtvici. A jejich život se ve vteřině změní.
- psychologický román

Lagercrantz, David: Přiznání Alana Turinga

Sugestivní psychologicko-detektivní thriller pracuje s reálnými fakty dotvořenými fikcí, aby rozplétal dramatické okolnosti smrti, ale i života výjimečného počítačového génia a zakladatele moderní informatiky Alana Turinga.
- thriller, detektivka

Hocking, Amanda: Mrazivý oheň. Kroniky Kaninu

Bryn byla pro království Kaninů jen outsiderem. I tak sní o tom, že se stane členkou elitní královské gardy. V cestě jí nesmí stát ani city, které chová ke svému šéfovi. Konečně má příležitost konfrontovat zrádce, který se pokusil zavraždit krále. Jen ona ho může zastavit. Nasadí život, aby ochránila ty, kteří ji nikdy nevzali mezi sebe?
- fantasy


Naučná literatura

Kabátová, Zita: Můj recept na dlouhověkost

Kniha vzpomínek herečky Zity Kabátové.

Hartingerová, Irena Marie: Tvoříme šperky z PET lahví

Toužíte po netradičním šperku? Záleží vám na přírodě a chcete znovu využívat materiály, které by jinak skončily v odpadkovém koši? Pak určitě sáhněte po této knize.

Stabrynová, Michaela: Stylistkou sama sobě

Praktické, inspirativní tipy pro všechny ženy bez ohledu na věk, proporce nebo styl, jak se hezky a levně oblékat.


Pro děti a mládež:

Chvála, Tomáš: Já, JůTuber 3

Už potřetí tě zavedeme do světa internetových videí! Co je Vadakův životní sen? Kdy dostala první pusu Míša z kanálu Stylewithme? S kým by jednou rád natáčel DenisTV a jak sama sebe popisuje Týnuš Třešničková? Nechybí ani pokračování příběhu Manuela Středy, ze kterého je teď středoškolák, a super tipy jak na videa a YouTube od multikanálové sítě Tubrr.

Gančarčíková, Kateřina: Příběh vody

Kniha pro nejmladší čtenáře, která jednoduše a srozumitelně zodpoví jejich nejčastější dotazy týkající se vody.

Bažant, Jan: Sám v muzeu

Object 1Chcete si popovídat s Karlem IV. nebo si osahat trilobita? Muzeum je úžasné místo, které skrývá víc, než se zdá, a není v něm žádná nuda! Když pan vrátný zavře muzeum a vydá se na obhlídku, potkává nejen prostořekou uklízečku Blaženku, ale i nečekané návštěvníky. Podle scénářů pořadu České televize "Sám v muzeu" Miloše Čermáka a Milana Šímy.
- komiks

Krolupperová, Daniela: Ztracená náušnička

Ztratili jste někdy náušnici? Malá Natálka ano! A s náušničkou se děly věci! Nejdřív ji ukradla straka, potom se zachytila na klobouku cizí paní, proletěla se na šifonové šále, kterou odnesl vítr, a také byla svědkem žádosti o ruku. Příběh o neuvěřitelné cestě ztracené náušničky a o tom, že všechno, co se děje, má svůj důvod.
- příběhy o dětech, první čtení

Špaček, Ladislav: Dědečku, už chodím do školy

Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich.

Braunová, Petra: Wifina 3

Zábavná encyklopedie Wifina je nejen barvitým rozšířením dětmi milovaného pořadu, ale i zábavným pomocníkem zpestřujícím školní učivo všem zvídavým klukům a holkám.