Knižní novinky - listopad 2016

V měsíci listopadu 2016 představujeme například knižní novinky Váňová, Magda: Nebýt sám; Konar, Affinity: Mischling; Boček, Evžen: Aristokratka na koni; Grisham, John: Osamělý střelec; Groff, Lauren: Osudy a běsy; Tolkien, Simon: Rozkazy z Berlína a další.

 


Beletrie

Váňová, Magda: Nebýt sám

Konrádovi rodiče zahynuli při autohavárii. Svůj dětský ráj ztratil. Vyrůstal u strýce a tety na malém městě a teprve v dospělosti si uvědomil, jak byl osamělý, že zatrpklá teta a bezradný strýc mu rodinu nenahradili.
- psychologický román pro ženy

Konar, Affinity: Mischling

Staša a Perla jsou sestry, dvojčata. Společně s matkou a dědečkem se v transportu dostanou do Osvětimi a dívky, které jsou si fyzicky k nerozeznání podobné, zaujmou nechvalně proslulého doktora Mengeleho, anděla smrti, který si v táboře vybudoval  lidské zoo…
- společenský román

Boček, Evžen: Aristokratka na koni

Třetí část volné řady fiktivních deníků deníků mladé aristokratky Marie Kostkové z Kostky, která opět řeší nezáviděníhodné problémy. Pokračování úspěšných knih "Poslední aristokratka" a "Aristokratka ve varu.
- humoristický román

Grisham, John: Osamělý střelec

Sebastian Rudd bojuje za sociální spravedlnost… přímočarým, drzým, drsně poetickým, protřelým chlapským jednáním, díky němuž působí tak trochu jako Philip Marlowe jednadvacátého století.
- thriller

Groff, Lauren: Osudy a běsy

Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let. Každý příběh má dvě strany. Každý vztah lze nahlížet ze dvou různých perspektiv. A někdy se ukáže, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství.
- psychologický román

Tolkien, Simon: Rozkazy z Berlína

Strhující thriller z období druhé světové války se odehrává v roce 1940. Po pádu Francie je Londýn dnem i nocí bombardován německými vzdušnými silami a dvojitý agent zavrtaný v samém srdci britské tajné služby MI6 dostává rozkaz z Berlína, aby zavraždil Winstona Churchilla a tím zvrátil průběh války...
- thriller, 2. světová válka

Chalupová, Lenka: Tyrkysové oko

Náramek s ozdobou v podobě tyrkysového oka osudově spojil dvě sestřenice - Elišku Abrhámovou a Justýnu Jansovou. Co se vlastně skrývá za příběhem rodiny, jejíž předci byli zlatníci? Kdo k nim i po letech upíná svou nenávist a proč?
- detektivka, regionální autorka

Boučková, Tereza: Život je nádherný

Autobiograficky laděné dílo je rámováno obdobím od Štědrého dne roku 2010 do Vánoc roku následujícího. Autorka píše o svých nejbližších, citlivě vnímá a reflektuje kulutrní dění i politickou situaci. Naši současnost konfontuje s časem disentu a tvoří tak jedinečnou kroniku naší doby.
- autobiografický román

Taylor, Patrick: Doktore, to se teda povedlo!

Dlouho předtím, než se doktor Fingal Flahertie O’Reilly představil v úspěšném románu Patricka Taylora Doktore, fofrem, jde o život!, rozveseloval čtenáře v humoristických sloupcích kanadského časopisu pro lékaře. S těmito prapůvodními příhodami obávaného doktora oplývajícího drsně laskavým humorem uprostřed poněkud výstředních obyvatel severoirské vesničky Ballybucklebo se nyní mohou seznámit i čeští čtenáři.
- lékařský, humoristický román

Diamant, Anita: Červený stan

Biblický příběh ze Starého zákona zpracovaný do románové podoby vypráví o životě Díny, dcery Jákobovy.
Červený stan byl pro starozákonní ženy životně důležitým místem. V něm se rodily děti, ženy se do něj uchylovaly v době nemoci i pocitu nebezpečí. Hlavní hrdinkou příběhu je Dína, dcera Jákobova. O dívku se kromě matky Ley starají také tři tety a každá z nich dá Díně do života jinou cennou radu a zkušenost. Na svět biblických žen i mužů se díváme především jejíma očima, ona nám vypráví i svůj vlastní pohnutý osud.
- historický román


Naučná literatura

Zátopkovi, Dana a Emil: Náš život pod pěti kruhy

Vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách Emila Zátopka doplňuje svým osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí Dana Zátopková. Kniha je určena všem, kteří se chtějí dozvědět, jak to s našimi nejslavnějšími olympioniky bylo doopravdy, v krušných dobách nesvobody i poté.

Zahradníková, Markéta: Postel, hospoda, kostel

Není kněz jako kněz - Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně - jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek.

Cílek, Václav: Co se děje se světem?

Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s konstruktivní skepsí. Jeho nejnovější kniha je typicky cílkovská: zdánlivě jde o popis velké proměny našeho světa vlivem klimatických změn a migrační vlny, ale ve skutečnosti se autor soustřeďuje především na to, jak si v životě udržet radost a jak (pře)žít šťastně.

Maléřová, Zuzana: Kdy se dotknout dospělosti

Příběhy mladých lidí, kteří činí svá první důležitá rozhodnutí a pojmenovávají silné i složité chvíle, které v cestě za dospělostí prožili a přežili. Jsou tichým odrazem našich vlastních životů.

Nádherný advent

Dekorativní a tvořivé nápady pro předvánoční čas.


Pro děti a mládež:

Žáček, Jiří: Chytrolíni z Hloupětína

Pohádkové příběhy z pera Jiřího Žáčka.

Nesbo, Jo: Doktor Proktor a konec světa. Možná...

Líza a Bulík se za pomoci Proktorových supervynálezů vydají zachránit svět.

Bruller, Héléne: Titeufova sexuální výchova

Průvodce má pro vás všechny otázky o lásce a sexu, které pokládají mladí ve věku 9-13 let, a všechny odpovědi, které jejich rodiče hledají.

Fučíková, Renáta: Karel a rytíři

Výběr nejslavnějších evropských rytířských legend je orámován a spojen vyprávěním o putování malého Karla IV. z Čech na francouzský královský dvůr.