Už po šesté měli možnost milovníci sborového zpěvu navštívit přehlídku pěveckých souborů „S písničkou se mládne“, a to v sobotu 7. listopadu 2015. Jak předeslala ředitelka MěKS Kojetín Hana Svačinová v úvodní řeči, tato přehlídka především vznikla za účelem poznání a sblížení se s jinými soubory. Pěvecká uskupení se tak mají možnost v Kojetíně spolu setkat, zazpívat si, vyměnit si zkušenosti a popovídat si s lidmi společného zaměření v přátelské atmosféře.
Letos se v sále Sokolovny představilo šest rozmanitých sborů z různých koutů Moravy. Jako první vystoupil Národopisný soubor Týnečáci z Velkého Týnce. Týnečáci návštěvníkům dokázali, že hanácká písnička je stále živá a chytlavá. Následoval Ženský pěvecký sbor Vlastimila Prostějov, který byl založen už v roce 1869 jako významný podporovatel národního obrození. Ženy z Prostějova poté vystřídal Mužský pěvecký sbor Orlice Prostějov. Tento sbor, i když je ryze mužský, vede v současné době žena, sbormistryně Pavla Šamánková. Jako další v pořadí vystoupil Ženský pěvecký sbor Otrokovice, který je poměrně mladý, vznikl v roce 1967 a v současné době jej vede sbormistr Marek Obdržálek. Milým hostem byl i Smíšený pěvecký sbor ZeSrandy z Kroměříže, který zazpíval směs písní populární švédské skupiny ABBA. Jako závěrečná, pomyslná třešnička na dortu pěveckého odpoledne vystoupil domácí ženský pěvecký soubor Cantas Kojetín pod vedením zkušené sbormistryně Zuzany Zifčákové, která v závěru produkce vyzvala všechny zúčastněné sbory, aby si společně zazpívali píseň nám tak blízkou Na té našé Hané.
Věříme, že se budou pěvecké sbory k nám do Kojetína vždy rády vracet a dál s písničkou omlazovat návštěvníky této přehlídky.

Fotografie naleznete zde:
http://cantas-kojetin.rajce.idnes.cz/S_pisnickou_se_mladne_2015_-_6._rocnik_7.11.2015/


PROGRAM ŠESTÉHO ROČNÍKU:


6. ročník setkání pěveckých souborů a sborů „S písničkou se mládne“ Kojetín 2015 se bude konat v sobotu 7. listopadu 2015.

Těšíme se na všechny sbory a soubory!!!

Přiložené soubory
PDF propozice-prihlaska-2015.pdf PDF dokument 190.63 kB