Archiv novinek

PF 2024

Datum publikace:

Od té doby, co svět stojí, kultůra národy pojí! celá novinka »

Vstupenky na naše akce můžete zakoupit on-line

Datum publikace:

Nově můžete na naše akce zakupovat vstupenky online přes Boomevents. Děkujeme za podporu kultury v Kojetíně!!! celá novinka »

Poděkování za Kojetínské hody 2023 a fotogalerie

Datum publikace:

MěKS Kojetín uděluje velké poděkování všem účinkujícím - krojovaným i nekrojovaným, kteří vystoupili v rámci Kojetínských hodů. celá novinka »

Velikonoce na Hané - foto

Datum publikace:

Děkujeme všem za velký zájem♥️ a že vás bylo❣️ naše úsilí připomínat staré tradice nám stále stojí za to❣️ celá novinka »

Vyšla kniha Zapomenutí vojáci autora Miloše Krybuse

Datum publikace:

Kniha, která vznikala několik let a stojí za ní stovky hodin práce a bádání autora Miloše Krybuse, v které představuje a popisuje rodinný i vojenský život 96 vojáků narozených v Kojetíně, padlých ve Velké válce. Tito kojetínští rodáci obětovali své životy na frontách a bojištích 1. světové války a před půl rokem odhalenou pamětní deskou i touto knihou se konečně ve svém rodném městě dočkali vzpomínky a uznání. celá novinka »

Židovské památky Kojetína

Datum publikace:

Významnou kapitolou v dějinách města je existence židovské komunity. celá novinka »

NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!

Datum publikace:

Městská knihovna MěKS Kojetín díky novému knihovnímu programu TRITIUS má pro vás on-line novinky - on-line katalog, knižní novinky, rezervace, objednávky, čtenářské konto... celá novinka »

Nová publikace - L. Mátlová-Uhrová: Ptačí zpěvy v lidovém podání na Hané

Datum publikace:

V rámci Kojetínských hodů 2017 vydalo MěKS Kojetín publikaci s názvem Ptačí zpěvy v lidovém podání na Hané. Jedná se o dosud nevydané dílo kojetínské rodačky Ludmily Mátlové-Uhrové, která vykonala ve svém životě mnohé pro záchranu lidových zvyků, které dokumentovala v době, kdy kvapem mizely. celá novinka »

Výstavy a expozice - * Hrůzostrašné sklepení * Ztracená tvář Hané

Datum publikace:

Navštivte zajímavé výstavy a expozice v galerii nebo expozicích muzea v budově Vzdělávací a informační centrum Kojetín (Masarykovo náměstí 8): celá novinka »

Originál panenka Hanačka

Datum publikace:

Na letošních Kojetínských hodech si můžete zakoupit originál panenku - Hanačku. celá novinka »