Knižní novinky pro děti - září 2018

V měsíci září 2018 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Hu, Barbora: Jógátky; Lee, Andy: Neotvírej tuhle knihu; Dayová, Susie: Tajnosti super sester; Kahoun, Jiří: O autech a další.


Hu, Barbora: Jógátky

Pohádky na motivy eticko-morálního základu jógy, doplněné návody na provedení jógových ásan. Pro společné čtení rodičů s dětmi.

Lee, Andy: Neotvírej tuhle knihu

Už sám název knihy vyvolává zvědavost a ponouká čtenáře k neposlušnosti. A v tomto stylu pokračuje každou stránkou dále a dále. Hlavní a jediný hrdina se podobá vajíčku, které má ruce a nohy. Veliké oči expresivně vyjadřují hrůzu z toho, co čtenář provede. K dramatičnosti příběhu přispívá i měnící se typografie. Humorný příběh, ve kterém se čtenář stává současně i protagonistou, zaručeně rozesměje malé i velké.
- humoristický příběh

Dayová, Susie: Tajnosti super sester

Georgie a Jem jsou dvě osmileté žáby. Společně tvoří skvělý tým. Kniha pro děti kolem 10 let. Georgie moc dobře věděla, jaké je to být "rozvodové dítě", a tak Jem, které se rodiče právě rozváděli, začala vyprávět vtipy o žábách. Tak se z nich staly nejlepší kamarádky. A potom se Jemi táta zamiloval do Georgiiny mámy. Takže teď jsou z nich sestry. A tahle bezva dvojka je teď na stopě zloději, který ukradl ve škole schránku důvěry.
- dívčí román

Kahoun, Jiří: O autech

Pohádky na čtyřech kolech. Čtení pro kluky malé i velké.
- moderní pohádky

Gervais, Alison: Jen 27 dnů

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém.
- fantasy

Jarolímková, Stanislava: Knížka pro zvídavé děti, aneb, Jak se v minulosti žilo v Čechách a na Moravě

Vydejte se s námi na výlet do minulých staletí... Budeme si povídat o tom, na co při vyučování nezbývá čas a na co v učebnicích nebývá místo