Naučná stezka Biocentrum Kojetín

Část biocentra, lokalita uměle zbudovaných tůní a kanálů pro podporu na vodu vázaných živočichů, je zpřístupněna i turistům, kteří se na zhruba dvoukilometrové procházce naučnou stezkou mohou seznámit s lokálními přírodními hodnotami, pověstmi, historií i současností našeho města. Informační tabule stezky jsou navrženy tak, aby turisté získali informace aktivním způsobem – jsou do nich zakomponovány herní a pohyblivé prvky, díky nimž si mohou prověřit stávající znalosti nebo objevovat novinky ze světa přírody a života na zemi. Na stezce naleznou návštěvníci i odpočinkové zóny vybízející nejen k tichému pozorování fascinujícího řádu přírody, ale i ke zklidnění, uvolnění mysli a relaxaci.


Přijměte pozvání na procházku v nádherné a klidné hanácké krajině. Dozvíte se mnoho nového a užitečného nejen o zdejší přírodě, ale také o historii a současnosti našeho města. Pověstmi pak vstoupíte do časů a dějů dávno minulých.

Na jednotlivých stanovištích si můžete přečíst o všech těchto zajímavostech a budete-li tiší a pozorní, některé rostliny nebo i živočichy spatříte na vlastní oči. Abyste se nejen něčemu přiučili, ale zároveň i pobavili, připravil jsem pro vás kvízy, hry a soutěže. Naučná stezka je vhodná také pro maminky s kočárky i pro vozíčkáře.

Přejeme vám na procházce naučnou stezkou krásné zážitky, a velmi prosíme, pečujte o naše biocentrum a udržujte ho v čistotě.

Věříme, že se vám u nás bude líbit, že budete odcházet s těmi nejlepšími dojmy, a že se rádi i se svými kamarády a známými do našeho biocentra vrátíte.https://mapy.cz/zakladni?x=17.301207288360587&y=49.36032006731797&z=17&source=base&id=2425223


Informace o naučné stezce

Územní zařazení

okres Přerov, Olomoucký kraj

Začátek naučné stezky

Kojetín - u dětského hřiště Loď u rybníka Na Hrázi

Souřadnice výchozího místa

49.3605287,17.3015212,15

Délka trasy

2,5 km

Náročnost trasy

lehká

Převýšení

minimální

Stručný popis trasy

kolem rybníka Na Hrázi a částí biocentra s lávkou

Hlavní zajímavosti na trase

Biocentrum Kojetín, vodník Špalírek, Rybník Na Hrázi, dětské hřiště Loď, koupaliště, kemp, restaurace se zoo koutkem, příroda...

Značení trasy

mapa se zastávkami naučné stezky

Vhodná doba k návštěvě

celoročně s ohledem na roční dobu a počasí

Pro koho je stezka určena

děti, rodiny s dětmi, školy, seniory, turisty, vhodné pro maminky s kočárky i pro vozíčkáře

Počet zastávek

8

Forma předávání informací

informační panely, herní a interaktivní prvky pro děti

Zaměření naučné stezky

historie, příroda, život a památky ve městě, pověsti

Vznikla

červen 2022

Tvůrce a zřizovatel naučné stezky

Město Kojetín

Správce naučné stezky

Město Kojetín