Mimoni

Divadelní skupina při MěKS Kojetín


Kojetínská divadelní skupina Mimoni vznikla v únoru roku 2016, kdy děti znaveny po náročné celodenní akci Vodění medvěda ulicemi Kojetína, posilněny koblihami a buřtgulášem, napojeny nealkoholickými nápoji všemožných příchutí, zahrály přítomným maškarám vtipnou scénku na jevišti Sokolovny. Nadšení a zjihlí pracovníci MěKS Kojetín Milan, Kuba a Svača dětem v mírném uměleckém opojení přislíbili, že po jejich výkonu (hodnému Národního divadla) se s nimi ihned v pondělí sejdou a založí divadelní skupinu. V pondělí si to nikdo z kultury nepamatoval, ale děti ano, přišlo jich deset! A tak vznikla dětská divadelní skupina s „originálním“ názvem Mimoni.

První veřejné představení bylo na zahájení březnového Divadelního Kojetína. Jednalo se o krutopřísnou grotesku „Šílení puberťáci“, za kterou Mimoni získali zvláštní cenu od odborné poroty přehlídky. Další vystoupení se konalo v květnu na nádvoří VIC Kojetín, kde Mimoni zahráli divadelní scénku Kojecká májka, za tuto taškařici byli oceněni balkánskou zmrzlinou. Úspěšnou divadelní sezónu 2016 zakončili lidovou fraškou Kojecké betlém (O zrození Ježíška aneb Jak to bylo doopravdy), za kterou měli slíbenou italskou pizzu od Itala Meduny.

V roce 2018 měla premiéru veselohra na motivy Jana Wericha Lakomá Barka, která byla během roku pohanáčtěna na "Skópó". S touto hrou se Mimoni zúčastnili olomoucké divadelní přehlídky PODĚS, kde získali Ocenění za energii vloženou do představení.

Po dobu dlouhé covidové nucené nečinnosti se až v roce 2022 podařilo přivést na svět plnohodnotné divadelní představení - veselohru se zpěvy na motivy Zdeňka Galušky a Vlastimila Pešky s názvem Haná se nesódí.


Skupinu vedou:

Milan Zahradník
mobil: 774 001 375

Hana Svačinová
mobil: 774 001 405

e-mail: mimonikojetin@seznam.cz


Zkoušky: každé úterý od 15.00 - 16.00 hodin v sále VIC Kojetín, Masarykovo náměstí 8 KojetínV nabídce vlevo si vyberte podkategorii.