Už v minulém roce MěKS koketovalo s myšlenkou otevření letního kina v prostorách nádvoří VIC.  Letos se tuto myšlenku podařilo dotáhnout do zdárného konce za vydatné pomoci a podpory Ladislava Poláka.

Přes veškeré technické peripetie se nám podařilo v osudný den 15. června 2016 vypnout plátno, nažhavit projektor a nastavit spojovací kabel tak, aby obraz nebyl jenom fialový. Vůbec prvním filmem, který se letos v kině promítal bylo Léto s Monikou, kde v titulní roli zazářil Leo Horák. Hlavním zlatým hřebem večera měla ovšem být rádoby parodie Padesát odstínů černé, která měla karikovat film Padesát odstínů šedi. Už při výlepu propagačního baneru na vrata VIC, nastaly první problémy. Příchozí,  gramotní členové rómské komunity se po přelouskání textu plakátu značně rozhořčovali v domnění,  že se jedná o xenofobně orientovaný film. Na pravou míru vše naštěstí uvedla fundovaná pracovnice MěKS J. Látalová, která rozhořčené spoluobčany uklidnila, když jim sdělila, že se jedná o dokument ze života horníků na Ostravsku. Kéž by tomu opravdu tak bylo. Film byl celkově nudný, nedomyšlený a přes veškerou režijní i hereckou snahu o „humor“ působil křečovitě. Scény filmu nezachránily ani infantilní vulgarismy, kterými byl film prošpikovaný od začátku až do konce. Dá se říci, že v průběhu produkce se dalo na plátno dívat, jen když vypadl signál. Vyvrcholením filmu byl očekávaný závěr a pointa, která se nekonala. Produkce měla ovšem i svá pozitiva, dá se říci, že přítomní konečně docenili práci skupiny Signál 64 a také my jsme usoudili, že kdybychom promítali v tento večer pouze filmy Signálníků udělali bychom lépe. I když start byl opravdu neslavný, jsme rádi, že diváci vzali první produkci sportovně a i přes veškeré naše přesvědčování nechtěli, abychom jim vrátili vstupné. Se stoprocentní jistotou můžeme říci, že v letním kině letos a myslím si, že ani v budoucnu horší film již neuvidíte. Proto určitě příště přijďte, letní kino nabízí různorodé  žánry pro všechny věkové kategorie, na své si přijdou také nejmenší pro které je připraveno dětské letní kino.

Po neslavné komedii Padesát odstínů černé (15. června 2016) napravila naši reputaci česká komedie Padesátka (1. července 2016), která se odehrávala v Krkonoších a zazářila zde celá plejáda českých herců.
Na své si přišli diváci, kteří mají rádi akční a dobrodružné filmy v pátek 22. července 2016, kdy se promítala Země bez zákona. Pro náročnější filmové fanoušky byla připravena ve středu 3. srpna 2016 Dánská dívka, která nenechala, aspoň v dámském osazenstvu, jedno oko suché.
V podobném duchu jsme pokračovali i v pátek 19. srpna 2016, kdy se návštěvníkům letního kina představilo rodinné drama s názvem Rodinný film v čele s Vandou Hybnerovou a Karlem Rodenem. Zlatým hřebem a zároveň posledním filmem letošní sezóny byl počin režiséra Filipa Renče Lída Baarová (31. srpna 2016) s Taťánou Pauhofovou v hlavní roli, který se stal doslova trhákem.
 Na žádost rodičů jsme v rámci letního kina zařadili i filmy pro děti, které se setkaly s nemalým ohlasem. V pátek 15. červece se promítalo Jak vycvičit draka 2 a ve středu 17. srpna 2016 Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu.
Celková návštěvnost letního kina byla nadprůměrná a jsme rádi, že myšlenku a realizaci letního kina Kojetínští a nejen oni podpořili a ocenili právě vysokou návštěvností. Doufáme, že i v příštím roce se organizátorům podaří vybrat žánrově vyvážené filmy a zájem o letní kino nebude utuchat ani v dalších letech.

   Kojetínské filmové léto 2016


Středa 15. 6. 2016 v 21:00 hodin
Padesát odstínů černé / Fifty Shades of Black

Komedie / Parodie / USA / 2016 / 88 min

Režie: Michael Tiddes

Hrají: Marlon Wayans, Kali Hawk, Mike Epps, Fred Willard, Jane Seymour, Florence Henderson, Affion Crockett, Russell Peters, Irene Choi, Dave Sheridan, Mircea Monroe, Elizabeth Ho, Tina Grimm

Držte si kalhotky i bránice, do kin přichází dráždivá a na padesát způsobů šťavnatá parodie „Padesát odstínů černé". Stejně jako šedé bestsellery přináší některá šokující odhalení a hned tím prvním je, že erotický hit a drzá poťouchlá komedie jdou nehorázně dobře dohromady! Emotivně vypjatá a děsně vážná romance si pořádný výprask hrubozrnou a přímou legrací prostě zaslouží. Cílem proto tentokrát nebudou erotogenní zóny a odvážné představy, ale především centra smíchu. Co kdyby byl Christian spíše Black než Grey, prachy získal dost pochybným způsobem a v posteli by byl úplně marný? (Bontonfilm CZ)

Vstup: 50 Kč


 

Pátek 1. 7. 2016 v 21:00 hodin
Padesátka

Komedie / 92 min

Režie: Vojta Kotek

Hrají: Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Vojta Kotek, Jiří Mádl a další

Takovej horskej humor
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, láká Vojta Kotek na svou filmovou komedii Padesátka, která se odehrává na hřebenech, svazích a v chatách zasněžených Krkonoš.  Premiéra filmu je 24. prosince a Padesátka je poslední komedií roku 2015. Vojta Kotek ji jako režisér připravil podle scénáře Petra Kolečka a její děj se točí kolem rázovitých lidí z hor, jednoho běžkařského závodu a několika padesátek. Tvůrci slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor.

Vstup: 50 Kč


 

Pátek 22. 7. 2016 v 21:00 hodin
Země bez zákona / Lawless

Krimi / Drama /USA / 2012 / 111 minut

Režie: John Hillcoat

Hrají: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jason Clarke, Guy Pearce, Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Dane DeHaan, Chris McGarry, Tim Tolin, Gary Oldman, Lew Temple, Marcus Hester, Tom Proctor, Noah Taylor, Alex Van, Bill Camp, Mark Ashworth, Bruce McKinnon, Ron Clinton Smith

Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Na rozdíl od nich nemoc přežil a tento zážitek ho zocelil. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od bratrů trochu odlišuje, svou vnímavostí a citlivostí jako by se do drsného prostředí ani nehodil. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, vybudovali si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. Ačkoliv proti Rakesovi bojují jako rodina, jejich vztahy se začínají měnit. Jack dospívá, sní o drahých autech, luxusních oblecích a krásných ženách a také jeho ambice v prodeji načerno pálené whisky se čím dál víc rozšiřují. A tak se svým přítelem Cricketem (Dane DeHaan) rozjíždí proti vůli Forresta vlastní obchod s whisky a kvůli tomu se zapletou s největším gangsterem ve městečku, Floydem Bannerem (Gary Oldman). Do životů bratří Bondurantových vstupují i dvě krásné ženy. Tajemná a živelná Maggie (Jessica Chastain) padne do oka uzavřenému Forrestovi a tichá křesťanka Berta (Mia Wasikowska) zaplane pro Jacka. Situace ve městečku se začíná vyostřovat a bratři se rozhodnou hájit, co si tvrdě vybudovali. Postaví se přesile, která si říká Zákon, aby definitivně rozhodli, kdo má nad městečkem kontrolu. (Bontonfilm)

Vstup: 50 Kč


 

Středa 3. 8. 2016 v 21:00 hodin
Dánská dívka / The Danish Girl

drama / Velká Británie, USA / 2015 / 111 minut

Režie: Tom Hooper

Hrají: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw, Sebastian Koch, Amber Heard, Matthias Schoenaerts

Dánská dívka líčí příběh muže, který se ve snaze najít sebe sama, vydal tam, kam před ním ještě nikdo nikdy nevkročil. A příběh ženy, jež ho při jeho hledání podporovala, i když věděla, že ho v případě úspěchu navždy ztratí. Oscarový režisér Tom Hooper (Králova řeč, Bídníci) natočil křehký a přitom neobyčejně silný příběh, jemuž kralují Eddie Redmayne (držitel Oscara za Teorii všeho) a Alicia Vikander (Ex Machina, Královská aféra).

Vstup: 50 Kč


 

Pátek 19. 8. 2016 v 21:00 hodin
Rodinný film

drama / ČR, Německo, Slovinsko, Francie, Slovensko / 2015 / 95 minut

Režie: Olmo Omerzu

Hrají: Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Daniel Kadlec, Martin Pechlát, Eliška Křenková

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu“ vstoupí další, nečekaně dramatická událost? Na tyto otázky hledá odpovědi ve svém druhém celovečerním filmu talentovaný režisér Olmo Omerzu.

Vstup: 50 Kč


 

Středa 31. 8. 2016 v 21:00 hodin
Lída Baarová

životopisný / historický / drama / ČR, Slovensko / 2016 / 106 minut

Režie: Filip Renč

Hrají: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Simona Stašová, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Anna Fialová, Jiří Mádl, Zdena Procházková-Hartmann

Příběh ženy, která milovala Ďábla
Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá.

Vstup: 50 Kč