Stampka Kojetína - štítek na hole

Dalšími z řady nových produktů firmy Turistické známky s. r. o. jsou "STAMPKY"

Stamp štítek No. 501 Město Kojetín - Hornomoravský úval (barva zlatá / stříbrná) - lze získat na informacích Vzdělávacího a informačního centra, Masarykovo náměstí 8, Kojetín. Prodejní cena je 35 Kč.

http://www.turisticke-znamky.cz/stamp-stitky/kojetin-c501


Principem sbírání STAMP štítků je geograficky výuková sběratelská hra s použitím lícového motivu na štítku. Kovové štítky lze klasicky přibít na hůl nebo také díky silikonové samolepce přilepit na jakýkoliv materiál (například sešit, vitrína, album, batoh, součást oblečení, kapotu auta atd.).

Stampky jsou členěny pomocí existujících geografických celků, z nichž mnohé jsou turistům důvěrně známé (pohoří, pahorkatiny, nížiny), jiné jsou ale používány méně a v praxi bývají často překrývány různými chráněnými krajinnými oblastmi, sdružovány do větších regionů a podobně. Sběratelská hra by měla přispět k lepší znalosti těchto zeměpisných a geomorfologických útvarů České Republiky. Jejich seznam s příslušností jednotlivých Stampek, tak jak budou postupně vytvářeny, lze najít na webu www.stampky.cz