Knižní novinky pro děti - únor 2018

V měsíci únoru 2018 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Hikadová, Kateřina: Bojovníci; Cenkl, Jakub: Umíš se chovat bezpečně?; Komenský, Jan Amos: Výbor z Komenského Orbis Pictus: svět v obrazech pro nejmenší.; Holub, Jiří: Jak se zbavit Mstivý Soni; Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky. 12. Výprava za teplem a další.


Hikadová, Kateřina: Bojovníci

Bohatě ilustrovaná kniha pro děti od osmi let přináší informace o bojovnících od pravěku až po dnešek. Nechybí přehled vývoje vojenské výstroje a vybavení, zbraní i dopravních prostředků.

Cenkl, Jakub: Umíš se chovat bezpečně?

Příručka pro malé zbrklíky. Zábavná veselá kniha, která děti naučí bezpečnému chování ve všech možných situacích.

Komenský, Jan Amos: Výbor z Komenského Orbis Pictus: svět v obrazech pro nejmenší.

Nejznámější a historicky nejúspěšnější učebnice pro děti.

Holub, Jiří: Jak se zbavit Mstivý Soni

Mstivá Soňa versus páťáci, neboli Kdo to déle vydrží. Humorný příběh ze školního prostředí pro děti kolem deseti let.
- příběh o dětech

Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky. 12. Výprava za teplem

Blíží se Vánoce a Heffleyovi se rozhodli, že před zimou a svátečním stresem utečou na tropický ostrov, trochu si odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Jenže brzy zjistí, že to tu nebude zase takový ráj. Rodinnou pohodu vytrvale kazí spáleniny od slunce, žaludeční potíže a jedovatí pavouci. Podaří se dovolenou nějak zachránit?.
- humorný příběh o dětech

Pospíšilová, Zuzana: Zimní škola v přírodě

Vydejte se po tajemných stopách a zlepšete se ve čtení! Když Robin, Jenda, Vojta a Ondra zjistí, že se na kopci za horskou chatou objevují obrovité šlápoty ve sněhu a sáňky se zničehonic samy prohánějí po svahu, je jasné, že se na zasněženém obzoru rýsuje velká záhada...
- příběh o dětech

Andersen, Sarah: Ubulená hromádka štěstí

Další sbírka komiksů, které si s příjemným nadhledem a sebereflexí berou na paškál nesebevědomé chování, introvertnost či přehnané analyzování světa kolem sebe. V autorčiných "fobiích" se pozná leckdo jiný.
- komiks