Knižní novinky pro děti - říjen 2017

V měsíci říjnu 2017 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Rožnovská, Lenka: Kocour Josef; Riordanm Rick: Magnus Chase a bohové Ásgardu; Smolíková, Klára: Spolkla mě knihovna; Hayes, Fiona: 51 věcí, které si můžeš vyrobit z papírové role a další.


Rožnovská, Lenka: Kocour Josef

Kočičí život je někdy pod psa. Tohle kotě se ale nikdy nevzdává! Podivuhodný příběh statečného kocourka je vhodný pro genetickou metodu čtení.
- příběh o zvířátkách

Riordanm Rick: Magnus Chase a bohové Ásgardu

Dokážete udržet tajemství? A co hodně velké, vážně, ale vážně tajné a nebezpečné? Tak tady je - ztratilo se Thorovo kladivo! Ta nejmocnější zbraň, které se bojí i obři. Jestli se k nim tohle donese, jejich armády zahájí útok na smrtelníky a pak ovládnou všech devět světů. Pokud Magnus Chase a jeho kamarádi magické kladivo neobjeví
a nevrátí, může se stát cokoli. Hrozí dokonce i samotný ragnarök, soudný den!
- fantasy

Smolíková, Klára: Spolkla mě knihovna

David by mohl číst neustále - při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Dvojice navštíví knihovny šlechtické i klášterní, místa zarovnaná hliněnými destičkami i vzácnými papyry. Potkají knihovníky, učence i písaře, budou pomáhat s knihtiskem a hledat ztracený svitek.
- pohádkový příběh

Hayes, Fiona: 51 věcí, které si můžeš vyrobit z papírové role

Od strakatého hada a nevrlého krokodýla až po rakety, traktory a letadla. Buďte kreativní a využijte nepotřebné roličky od toaletního papíru. Jednoduché instrukce krok za krokem vás provedou 51 inspirativními projekty, podle kterých si vyrobíte krásné hračky i dekorace.