Knižní novinky - leden 2018

V měsíci lednu 2018 představujeme například knižní novinky: Gabaldon, Diana: Mořeplavec; Serno, Wolf: Medikus z Heidelbergu; Moriarty, Liane: Šílené výčitky; Deaver, Jeffery: Poslední hodina; Taylor, Patrick: Doktore, vy jste se zamiloval!; Whitton, Hana: Kněžna Ludmila a další.

 


Beletrie

Gabaldon, Diana: Mořeplavec

Pokračování románu "Vážka v jantaru" sleduje další dobrodružství mladé Angličanky z 20. století ve Skotsku a Francii ve 40. letech 18. století.
- dobrodružný, historický román

Serno, Wolf: Medikus z Heidelbergu

Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez - ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!
- historický, lékařský román

Moriarty, Liane: Šílené výčitky

Další román od autorky populárních "Sedmilhářek" je příběhem dvou kamarádek rozdílných povah, jejichž životy zásadně ovlivní účast na zdánlivě nevinné zahradní sešlosti.
- román o ženách

Deaver, Jeffery: Poslední hodina

Třináctý případ geniálního detektiva Lincolna Rhyma se soustředí na pátrání po vyšinutém vrahovi, který zhudebňuje poslední chvíle svých obětí...
- detektivka

Taylor, Patrick: Doktore, vy jste se zamiloval!

Další milé pokračování oblíbené humoristické série z irského venkova. Její autor Patrick Taylor patří mezi nejprodávanější autory New York Times a Globe and Mail.
- humoristický, lékařský román

Whitton, Hana: Kněžna Ludmila

Ludmila se s radostí podvolí otcovu přání a provdá se za přemyslovského knížete Bořivoje. Když se jim narodí syn, jejich štěstí se zdá být úplné. Zdání však klame: někdo touží nejen po Bořivojově knížecím titulu, ale také po jeho krásné a urozené manželce Ludmile.
- historický román

MacMillan, Gilly: Dokonalá

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová - dětský génius a hudební senzace - jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou.
- thriller

Tejkalová, Jiřina: 55+

Čtyři ženy se ocitnou na společném zájezdu v podstatě jen proto, aby splnily poslední přání své kamarádky, volné pokračování knihy Já a štrúdl, příběh o zklamáních, rezignaci a strachu ze stáří, ale i o chvílích naděje a lidské blízkosti.
- romány o ženách

Vondruška, Vlastimil: Husitská epopej VI.

Předposlední díl celé ságy představuje léta, kdy byl český král Jiří z Poděbrad na vrcholu své moci. Právě v té době se mu podařilo zlomit odpor vedlejších zemí Koruny české. Jenže posilování moci panovníka, který si v očích zbytku Evropy nesl cejch kacíře, znamenalo zesílení tlaku proti němu...
- historický román

Dán, Dominik: Kořeny zla

Krimiromán úspěšného autora zavádí čtenáře na Slovensko rok po sametové revoluci, do doby utvářejícího se nového podsvětí a všehoschopných mafií.
- detektivka


Naučná literatura

Červená, Soňa: Stýskání zažehnáno

Vzpomínky české operní a koncertní pěvkyně a herečky rekapitulují především současnou etapu uměleckých aktivit, odehrávajících se po jejím návratu do vlasti.

Bauer, Jan: Tajemné stránky českých dějin

Málo známé události a různé další zajímavosti českých dějin v širokém časovém období od raného středověku do počátku 20. století.

Drda, Adam: Normalizované životy

Jak snadno se člověk mohl stát spolupracovníkem StB? Jakými prostředky vydíral bývalý estébák evangelické faráře? Jak se žilo v 70. a 80. letech homosexuálům? Co způsobilo ponížení tzv. anticharty mezi umělci i prostými občany? Kniha podle dokumentárního cyklu České televize, jenž vznikl ve spolupráci se obecně prospěšnou společností Post Bellum, přináší unikátní příběhy a dramatické osudy obyčejných lidí v době husákovské normalizace.

Dvořáková, Lucie: Originální dekorace

Nápady na celoroční vyrábění z přírodnin a snadno dostupných materiálů.