Knižní novinky - červen 2017

V měsíci červnu 2017 představujeme například knižní novinky: Nesbo, Jo: Žízeň; Dobbs, Michael: Dům z karet; Sekyrka, Pavel: Nedosáhneš na dno; Robertsová, Nora: Srdce rebelky; Matysová, Veronika: Pouštní včela; Vondruška, Vlastimil: Husitská epopej V. a další.

 


Beletrie

Nesbo, Jo: Žízeň

V Oslu dojde k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman povolá zpět Harryho Holea. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě vraha.
- detektivka

Dobbs, Michael: Dům z karet

Dům z karet patří k nejlepším politickým thrillerům historie. Vydán byl v roce 1989 a okamžitě se dočkal obrovského úspěchu u čtenářů i u kritiků. Pojednává o machiavellistickém a bezskrupulózním politikovi Francisi Urquhartovi, jemuž přestane jeho úloha v britském parlamentu stačit a rozhodne se zamířit výš: až úplně nahoru, tedy do křesla premiéra. Přestože je to vážený a alespoň navenek slušný člověk, za svým cílem jde přes mrtvoly. Kniha se dočkala dvou pokračování a do širšího povědomí se dostala i díky dvěma seriálům.
- politický thriller

Sekyrka, Pavel: Nedosáhneš na dno

Román o vině a odpouštění. Bývalá vězenkyně koncentračních táborů stojí před osudovou volbou: má zradit své morální přesvědčení a dát souhlas k operaci nemocné dcery německým doktorem s nacistickou minulostí?
- společenský, psychologický román

Robertsová, Nora: Srdce rebelky

Skotsko, 1745 . Na pozadí osudové bitvy u Cullodenu na Skotské vysočině, v níž jakobitská vojska utrpěla porážku od Angličanů, se odehrává jiný souboj – mezi mužem a ženou, jehož vítěznou trofejí je čest, respekt a láska.
- milostný román

Matysová, Veronika: Pouštní včela

Adam Navrátil, narozený v Americe českým rodičům, přijíždí do Prahy hledat své kořeny. Potká zde osudovou, ale nešťastnou lásku, která ho přiměje podívat se pravdě do očí - všechny jeho vztahy končí katastroficky. Po zradě nejlepšího kamaráda se Adam vrací do USA, kde propadá depresi a posléze i alkoholu.
- psychologický román

Vondruška, Vlastimil: Husitská epopej V.

Pátý díl začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu. Doba klidu končí a rozhoří se domácí válka. Mladý Ladislav Pohrobek dospívá a ujímá se českého královského trůnu. Jenže záhy umírá a po složitém diplomatickém zápase se novým českým králem stává Jiří z Poděbrad....
- historický román

Lapena, Shari: Manželé odvedle

Psychologický thriller o tom, čeho všeho jsou lidé pod tlakem okolností schopni. Zoufalá manželská dvojice pátrá po své malé dcerce, kterou jedné letní noci kdosi unesl z postýlky.
- thriller

Douglas, Donna: Sestřičky

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.
- román pro ženy

Žáček, Jiří: Život je boj

Soubor bajek, historek a apokryfů o komice a tragice života, o pravdě a lži, moudrosti a pýše z pera současného českého básníka.
- bajky


Naučná literatura

Novotný, Petr: Extrémní sport ve starobním důchodu

Kniha podněcuje k dosažení zdravého, výkonného a šťastného stáří. Shrnuje životní příběhy sportujících veteránů, například 90letého maratónce, 76letého běžkaře, 82letého vytrvalostního bežce, který předbíhá soupeře o desítky let mladší, 68letého cyklisty, 78leté otužilecké a vytrvalostní plavkyně, 66leté běžkařky a 70letého ironmana, jehož výkony doma i v zahraničí berou dech.

Obůrková, Eva: Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě

Jste na jižní či východní Moravě a hledáte tipy na to, jak si tuto krásnou oblast Česka užít s dětmi naplno? Dávají vaše děti přednost pohádkovým hradům a zámkům nebo raději řádí v herních centrech či vylezou na každou rozhlednu? Milují technická muzea nebo dávají přednost strašidelnějším zážitkům a statečně se vypraví do podzemí i mezi pravěké dinosaury? Tato knížka vám nabízí spoustu tipů, díky kterým si vy i vaše děti budete odnášet z jižní a východní Moravy spoustu krásných vzpomínek.

Krušina, Jiří: Na cestách se slavíkem

Desítky dosud nepublikovaných zážitků a fotografií z cest s nejpopulárnějším středoevropským zpěvákem.

David, Petr: Nejkrásnější výlety na tajemná místa

Čtyřicet hlavních cílů, brány do pekla, menhiry, záhadné domy, orientační mapy a další zajímavá místa.