Kojetínské hudební léto 2015

I v letošním roce se v Kojetíně celý týden od pátku do pátku hodovalo a slavilo s bohatým programem.
O víkendu 14. - 16. srpna 2015 se  tisíce návštěvníků bavily na tradičních Kojetínských hodech, po kterých následoval od 17. do 21. srpna 2015 týden hudby s názvem Kojetínské hudební léto.


Po hodových oslavách, jako každý rok následovalo hudební léto, které nabídlo rozmanité hudební žánry všem věkovým kategoriím. V pondělí nastartovala celotýdenní hudební maraton domácí skupina King Bee v čele ze zpěvákem a kytaristou Dale B. Williamsem. Bluesrocková kapela navodila na takřka plném náměstí skvělou atmosféru.
V úterní do deštivého Kojetína zavítala dechová hudba Šafáři z Hulína. I přes komorní obsazení a pouze instrumentální podání písní předvedli mladí muzikanti, že dechovka stále žije a má co říct, když se hraje s nadšením a elánem. V sále VIC se sešlo kolem sedmdesáti diváků, kteří si s chutí zazpívali oblíbené lidovky.
Středa patřila českým legendám v podání přerovské kapely RE-VOX. Ta oslovila posluchače především střední generace. V jejím repertoáru nechyběly skladby českých protagonistů, jako je Václav Neckář, Pavel Novák nebo Ivan Hlas.
Ve čtvrtek zazářily na pódiu kojetínské hvězdy, a to ženy a dívky z pěveckého souboru Cantas, jež vede už od prvopočátku Zuzana Zifčáková a zároveň doprovází sborový zpěv hrou na klávesy.  Letos si děvčata připravila koncert s názvem „Hrom aby do tě…“  Jako host vystoupila v zápětí country kapela Countrio z Hodonína, která zvedla diváky ze židlí a náměstí se rázem proměnilo v taneční parket.
Závěrečný páteční den hudebního léta přilákal na náměstí rockery z Kojetína i dalekého okolí. V programu vystoupily čtyři kapely Kervežekson z Prostějova, Made By Zero z Uherského Hradiště (nejtvrdší metalová kapela v histori hudebního léta), Critical Acclaim z Přerova a náhradní glam kapela - Bad Joker´s Cream z Frýdku-Místku.
Doufáme, že Kojetínské hudební léto nabídlo pestrou směsici všech hudebních žánrů a na své si přišli všichni, co mají rádi dobrou muziku.

Kojetínské hody a Kojetínské hudební léto opět dostály kvalit městských slavností. Za to, že proběhly v takovém rozsahu, patří velké poděkování všem organizátorům, pomocníkům i dobrovolníkům, kteří se zapojili, ať již do příprav nebo se přímo podíleli na hodovém průběhu samotném (MěKS Kojetín, Město Kojetín, MěÚ Kojetín, SDH Kojetín, Městská policie Kojetín,  Policie ČR, Sokol Kojetín,  DDM Kojetín, Kroměřížská dráha, Farnost Kojetín, Školní jídelna Kojetín, Zahrádkáři Kojetín, Hannibal Lecter, Dušan Meduna, Antonín Beneš a ostatní).
Velkou pochvalu a obdiv si zaslouží všichni účinkující, bez kterých by letní městské oslavy neproběhly. Poděkování také náleží Olomouckému kraji a všem sponzorům za finanční podporu.
Nashledanou na hodech v roce 2016! -miza-

-----------------

Letošní horké léto přineslo mimo jiné i závěr revitalizace Masarykova náměstí, dokončení výstavby sportovní haly a úspěšné hodové oslavy se všemi navazujícími akcemi.
Jsem rád, že všechny tyto akce byly zdárně dokončeny a podařilo se tak o kus zlepšit vzhled našeho města, doplnit mu chybějící sportovní stánek a oslavit Kojetínské hody.
I když spolu zdánlivě tyto akce moc nesouvisí, pojí je jedna základní věc – jde o vysoce týmové záležitosti, které by nikdy nemohly být úspěšné, pokud by na nich koordinovaně, se zaujetím a s plným nasazením nepracovaly skupiny lidí, kterým šlo o dobrou věc.
Proto mi dovolte, abych na tomto místě smeknul před všemi, kteří se na těchto akcích podíleli. Nebylo to vůbec jednoduché a pro město naší velikosti realizovat ve stejném termínu investice za více než 70 milionů korun jde vskutku o hektický výkon. Podaří-li se to všechno ještě zakončit zdařilými hodovými oslavami, pak myslím, že řada větších měst může trochu závidět.
To všechno by samozřejmě bylo nemyslitelné bez kolektivu lidí dodavatelských firem, pracovníků Městského úřadu, Městského kulturního střediska, Technisu Kojetín, Městské policie, hasičů a všech, na které jsem v tomto přehledu jistě zapomněl. Děkuji a těším se na další spolupráci pro naše město a pro jeho pěknější tvář. Jiří Šírek


http://h-svaca.rajce.idnes.cz/Kojetinske_hudebni_leto_2015_17._-_21._8._2015


 


PROGRAM - KOJETÍNSKÉ HUDEBNÍ LÉTO 2015:


Masarykovo náměstí

Pondělí 17. srpna 2015 - 17 hodin
KING BEE (bluesrock / Kojetín)

Úterý 18. srpna 2015 - 17 hodin
ŠAFÁŘI (dechová hudba / Hulín)

Středa 19. srpna 2015 - 17 hodin
RE-VOX (České legendy se vrací / Přerov)

čtvrtek 20. srpna 2015 - 17 hodin
PĚVECKÝ SOUBOR CANTAS KOJETÍN
"Hrom aby do tě..."
(sborový zpěv / Kojetín)
COUNTRIO (country / Hodonín)

pátek 21. srpna 2015 - 18 hodin
ROCKOVÝ PÁTEK
18 hodin - Kervežekson (crossover-hard rock / Prostějov)
19 hodin - Critical Acclaim (rock-crossover / Přerov)
20 hodin - Made By Zero (metal-metal / Uh. Hradiště)
21 hodin - Sleazy RoXxX (glam / Porn)

Změny v programu vyhrazeny.
Za nepříznivého počasí - VIC Kojetín.