Kojetínské hudební léto 2013

Na Kojetínské hody 2013 navázalo plynule Kojetínské hudební léto. V pondělí 19. srpna si přišli na své hlavně mladí posluchači, kteří na Masarykově náměstí nadšeně povzbuzovali alternativní blues-rockové duo The Aeronauts z Přerova. Tato kapela byla složena z bubeníka Petra Dohnala a Lukáše Jochymka, který bravurně zvládal elektrickou kytaru i zpěv. Pro fanoušky a fanynky bylo zajímavé i sdělení, že Lukáš Jochymek bude od září vyučovat na DDM v Kojetíně hru na kytaru.

Úterý 20. srpna bylo ve znamení rock n‘ rollu z Uhřičic. Ten mistrně prezentovala kapela Guns´n´Roses Revival. Kapela z Uhřičic má tu zvláštnost, že místo zpěváka (Axla Rose z originální kapely Guns´n´ Roses) zpívá žena - Zdena Isakidisová. Nicméně její výkon, a zároveň i celé kapely, publikum ocenilo vydatným potleskem.

Vrchol Kojetínského hudebního léta přišel ve středu 21. srpna, kdy Masarykovo náměstí bylo zaplněno diváky téměř jako při vystoupení zpěvačky Kristíny v hodovou neděli. Důvodem této návštěvnosti byl kojetínsky pěvecký sbor Cantas, který láme rekordy v počtu prodaných nosičů na VIC. Ženy a dívky z Cantasu zazpívaly populární písně právě v květnu vydaného CD „Dál za vozem...“ a přivedly publikum do varu. Třešničkou na dortu byl speciální host Cantasu Janet Robin a Band z USA. Zpěvačka Janet předvedla virtuozní hru na kytaru, na závěr koncertu na ni dokonce zabrnkala i svými zuby.

Ve čtvrtek 22. srpna zavítala do Kojetína Štrajchkapela z Kněžpola od Uherského Hradiště. V kapele mohli posluchači slyšet smyčcové i dechové nástroje. Repertoár štrajchu se skládá z písní, které se hrály na vesnických zábavách zhruba před sto lety.

Konec hudebního léta v pátek 23. srpna se nesl v tvrdších rytmech. V osmnáct hodin vystoupila kapela Mancuso z Přerova prezentující psychedelic-indie rock. Zvuk bandu je založený na prolínání jednoduchých kytarových linek a dalších „nástrojů“, jako jsou různé oscilátory, měniče... Po ní své umění na kytaru předvedl famózní instrumentalista a zpěvák Daren Eve pocházející z anglického Hastingsu, momentálně žijící v Šumperku. Zahrál hluboké a dynamické písně plné harmonie v silném rytmickém smyslu. Na řadu přišla i kroměřížská kapela Národní výbor, která zahrála posluchačům svižný punk-rock´n´roll s českými texty. Na závěr se představila nadějná přerovská skupina Breaking The Cycle s úžasným tahem na branku. Skupina plná mladické energie hrající současný moderní heavy-metalcore z vlastní hudební dílny.

Věříme, že i letos jsme oslovili různými žánry hudby co nejširší veřejnost a každý posluchač, který si přišel poslechnout svůj styl, byl spokojen.Celou fotogalerie Kojetínského hudebního léta 2013 naleznete na Foto-Hudební léto


M. Zahradník, H. Svačinová
Foto: J. Večeřová