75. výročí od konce druhé světové války

Ve čtvrtek 7. května 2020 jsme si i v Kojetíně připomněli 75. výročí od konce druhé světové války.

Je potřeba si připomínat tento historický mezník, aby i další generace nezapomněly na hrůzy války, která se dotkla fatálně celého našeho národa, zmařila desetiletí budování demokratického státu, ekonomiky a zničila zbytečně nesčetné množství lidských životů. Připomínat si dobu, která není z hlediska historie tak dávná a přemýšlet nad tím, co všechno může člověk způsobit člověku z pozice moci a ideologického přesvědčení.

Místostarosta Kojetína Miloslav Oulehla, zástupci MěKS Kojetín a plukovník Vojtěch Prýgl, ředitel Krajského vojenského velitelství Olomouc, se svojí tiskovou mluvčí Lenkou Irovskou, uctili památku všech, kteří položili své životy během druhé světové války, bojovali za naši vlast, nebo se stali obětí posledních válečných dnů (deska na Sokolovně, památník Osvobození na náměstí Republiky, budova ZŠ Svatopluka Čecha, kde je umístěna deska plk. Františku Březovskému, Památník osvobození Rudou a rumunskou armádou, symbolický hrob na hřbitově a desky na synagoze).

Foto: https://h-svaca.rajce.idnes.cz/75._vyroci_od_konce_druhe_svetove_valky_7.5.2020/

http://www.kvv-olomouc.army.cz/aktuality/75-vyroci-osvobozeni-kojetina?fbclid=IwAR0xTr_Uu4pMywPzrEAC36NmS0v_KAazGK5r5q-BaHaVvgv3OVa2w_eGyWo