Brána do staréch časů na Hané

Po úspěšné podzimní a velikonoční akci Brána do staréch časů na Hané, v minulém i letošním roce, jsme se rozhodli tuto ukázku lidových řemesel realizovat i v následujících podzimních dnech.

Motivací pro naše Městské kulturní středisko Kojetín, byla nejenom vysoká návštěvnost této akce, ale i obdržená cena Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti tradiční lidové kultury, ochrany a popularizace kulturních hodnot. Proto jsme se rozhodli pokračovat v této tradici a zveme všechny děti, rodiče, prarodiče, tety, strýce
a vůbec všechny, kteří mají zájem se dozvědět, jak a co se dřív dělávalo a jak se žilo za časů našich stařenek
a stařéčků. V pátek 11. a v sobotu 12. října si můžete vyzkoušet vaření trnkovéch povidel, pečení chleba i buchet, škvaření sádla, stlókání másla a praní prádla na valše, letos jsme činnosti obohatili navíc o tradiční mlácení obilí, lópání turkyně ručním strojkem, mletí maku a drátkování. Samozřejmě nebude chybět ani zvířecí dvorek, na kterém bude k vidění dnes již pomalu exotická zvěř, jež nesměla chybět dřív v žádném stavení.
Určitě přijďte, vy mladší se něco přiučit a ti zkušenější zavzpomínat na dobu svého mládí. Samozřejmě nebude chybět občerstvení a bodrá hanácká pohostinnost.
Rádi vás uvidíme v pátek 11. října 2019 od 9 do 12, poté od 13 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 13 hodin na nádvoří i v prostorách Vzdělávacího a informačního centra na Masarykově náměstí v Kojetíně.