Divadelní Kojetín 2019 v Křenovicích startuje dnes!!!

Letošní ročník Divadelního Kojetína bude i pro nás, pořadatele, jiný. Bude se poprvé v historii konat v jiných prostorách – v Kulturním domě v Křenovicích, který disponuje menšími prostory, menším jevištěm, menším hlediš-těm, no prostě vším menším, než jsme byli zvyklí v obrovské budově Sokolovny.

O to se na přehlídku můžeme s větší radostí těšit, protože právě tyto menší prostory vybízí k velké domácí, venkovské, atmosféře, kterou jsme letos na vlastní kůži pocítili na Hanáckém bále.

My, organizátoři, samozřejmě nesmíme podcenit hlavně zajištění jevištní a scénické techniky, osvětlení, ozvučení, zatemnění sálu, počítačové techniky i zázemí pro herce, lektorský sbor i pořadatele, které jsou nezbytné k realizaci a hladkému průběhu celé přehlídky.

Uděláme vše proto, aby byli všichni spokojeni, herci, diváci, lektoři, reportéři i pořadatelé, a v Křenovicích se cítili jako doma. K tomu určitě přispěje svou trochou do divadelního mlýna i domácí spolek Smotaná hadice, který křenovická divadelní prkna zná jako své botky...

Co se týče samotného programu festivalu, tak musíme konstatovat, že se nejen divák, ale i porota (Vladimír Fekar, Petra Richter Kohutová a Vladimír Altán Mátl) letos namlsají! Celkem se představí devět divadelních souborů a divadel, které budou usilovat o postup na celorepublikovou přehlídku Divadelní Piknik Volyně. V repertoárové skladbě se objeví především komedie – rodinné, černé, ba i mysteriózní, české klasické drama, absurdní drama Václava Havla, ale nebudou chybět i tituly tragikomické. Nesmíme opomenout zmínit i závěrečnou pohádku pro obveselení, kterou nám zahrají děti ze Základní školy Křenovic...

Více na: http://mekskojetin.cz/27-rocnik-rok-2019