Knižní novinky pro děti - srpen 2018

V měsíci srpnu 2018 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Calonita, Jen: Nejlepší prázdniny na světě; Ollivier, Mikael: Život k sežrání; Robošová, Barbora: Holka na útěku; Dvořáková, Alžběta: Herkules na zámku a další.


Calonita, Jen: Nejlepší prázdniny na světě

„Štípněte mě, jestli se mi to nezdá!“ Perfect Storm je ta nejsuprovější klučičí kapela na světě a já, jejich fanynka č. 1, s nimi jedu na koncertní turné na celé dva měsíce! Budu si poctivě vést deník, takže u všeho budete se mnou. I u té totální katastrofy, co jsem způsobila hned první ráno.
- dívčí román

Ollivier, Mikael: Život k sežrání

Benjamin se cítí výborně, rád jí a jednou se stane kuchařem, jen ostatní jsou trochu nervózní. Knížka o hladu, pubertě a snech. Francouzský metráček ze současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim chybí to nejdůležitější.
- humoristický příběhem

Robošová, Barbora: Holka na útěku

Na první pohled je třináctiletá Markéta holka jako každá jiná. Málokdo ale tuší, že to nemá doma jednoduché. Markétin nevlastní otec Martin je na ni stále přísnější. Nepřirozeně ji trestá a máma se snaží to nevidět. Dojde to tak daleko, že Markéta se ho čím dál častěji i bojí, a přestože se snaží zbytečně ho neprovokovat.
- dívčí román

Dvořáková, Alžběta: Herkules na zámku

Zábavné i strašidelné vyprávění o kocouru Herkulovi, který se musí potýkat s nepohodlím života na zámku, kde navíc přebývají duchové. Volné pokračování knížky Herkules a strašidla.
- pohádka o zvířátkách