Knižní novinky pro děti - červen 2018

V měsíci červnu 2018 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Kopcová, Gabriela: Učíme se číst; Riazi, Karuna: Ztraceni ve hře; Válková, Veronika: Vznik ČSR 1918 a další.


Kopcová, Gabriela: Učíme se číst

Knížka přináší čtyři milé klasické pohádky v novém převyprávění podle předloh nejstarších sběratelů lidové slovesnosti. Je určena malým začínajícím čtenářům. Jednotlivé pohádky jsou vytištěny různými druhy písma tak, aby si děti postupně prohlubovaly své čtenářské dovednosti.
- pohádky

Riazi, Karuna: Ztraceni ve hře

Když dvanáctiletá Fárí poprvé spatřila starožitnou dřevěnou krabici s neznámou hrou uvnitř, netušila, že by mohla být nebezpečná. Dokonale zpracovaná hra, zdobená obrázky starých paláců, věží a mozaikových oken, za kterými se táhnou tajemné stíny tvorů ukrývajících se ve tmě, ji vábila dovnitř...
- dobrodružný román

Válková, Veronika: Vznik ČSR 1918

Život na malém městě koncem války není plný nějakých divokých událostí, ale napětí je všudypřítomné. Koho ještě odvedou na vojnu, než válka skončí? Kde seženeme mouku, brambory, mléko? Čím zatopíme? A do toho Bára zjišťuje, že je dost stará na to, aby ji pro jednu větičku zastřelili za velezradu...
- historický příběh

Fisch, Scholly: Scooby-Doo! Týmovka

Po stopách netvora se kromě naší party vydali i Batman s Robinem. Velké nadšení nastane, když naše hrdiny přizvou ke spolupráci jejich velké vzory - spolek superdetektivů známý jako Záhadologové z Gotham City. Hned na prvním společném setkání se střetnou se zákeřným Scarecrowem a Scooby tak konečně může uskutečnit svůj sen bojovat proti zločinu jako superhrdinský Zázračný pes!
- komiks