Knižní novinky pro děti - květen 2018

V měsíci květnu 2018 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Šlik, Petr Hugo: Po stopách ztraceného syna; Povoroznyj, Taras: Tary: příběh parkouristy; Burešová, Jana: Zajíček a tchoř a další.


Šlik, Petr Hugo: Po stopách ztraceného syna

Třetí klárovské dobrodružství Vojta, Jindra a Tereza mají pro strach uděláno. Společně odhalili tajemství jeskyně pokladů i staré cihelny, jejich přátelství ale poslední dobou není jako dřív. Vojta si našel nového kamaráda a zdá se, že se líbí i Tereze. Nešťastný Jindra si nerozumí ani s rodiči, a tak uteče z domova. Za úkryt si zvolí starou hájovnu v Modrém háji, která je už napůl rozpadlá. Není divu, že se jeden z kamenů ve zdi hýbe. Když ho Jindra vytáhne, objeví sto let staré dopisy...
- dobrodružný příběh

Povoroznyj, Taras: Tary: příběh parkouristy

Průvodce životem Youtubera Taryho i fenomenálním sportem parkour. Z kluka, který vyrůstal na ukrajinské vesnici, se stal úspěšným YouTuberem, jehož kanál sleduje bezmála půl milionu odběratelů. Parkour se pro něj stal  symbolem svobody a volnosti. Svými videi vzbuzuje neuvěřitelný zájem o tento fenomén a motivuje mladé lidi k pohybu. Kromě spousty zábavných historek najdete v jeho knize také návody, jak správně s tréninkem parkouru začít.

Burešová, Jana: Zajíček a tchoř

Krátké pohádky pro děti o příbězích dvou zvířecích kamarádů. Do každého příběhu je navíc zasazeno jméno nějaké bylinky, takže se děti pohádkovou formou dozvědí, že máta se hodí při únavě, měsíček na bolesti, kořen mydlice má funkci jako prášek na praní nebo že jitrocel hojí rány. Na konci každé pohádky jsou dvě jednoduché otázky, které
děti zapojí do vyprávění a bystří jejich pozornost.
- pohádkové příběhy

Haškovec, Vít: Malované dějiny Evropy

Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu evropskými dějinami. Od mrazivých plání doby ledové, až k největšímu stroji světa, na kterém dnes evropští vědci vyrábějí antihmotu. Poznejte odvahu dávných lovců, slávu králů, geniální nápady evropských vynálezců - i chamtivost pirátů a bankéřů. Poznejte hvězdné okamžiky.
- komiks