Knižní novinky pro děti - listopad 2017

V měsíci listopadu 2017 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Suess, Anne: Co se děje o Vánocích; Havlíčková, Jana: Logopedické písničky; Palička, Honza: 33 fotbalových nej; Žáček, Jiří: Z říše krále sedmilháře a další.


Suess, Anne: Co se děje o Vánocích

Celoobrázkové leporelo pro nejmenší děti. Čas Vánoc, vánoční zvyky a zimní radovánky.

Havlíčková, Jana: Logopedické písničky

Procvičování výslovnosti v lidových melodiích.

Palička, Honza: 33 fotbalových nej

Baví tě fotbal? A zajímá tě, které góly, události, kluby či kteří fotbalisti udělali díru do světa, že se zapsali do historie a mluví se o nich dodnes? Tak právě pro tebe je tenhle komiks, který ti legendární světová i česká NEJ představí! Dozvíš se, kdo má na svědomí nejúžasnější góly všech dob. Od kdy se dává ve fotbale žlutá a červená karta. Nebo kdo je považován za největšího rebela. Neváhej a pusť se do čtení. Staň se fotbalovým expertem!
- komiks

Žáček, Jiří: Z říše krále sedmilháře

Kniha přenese děti do fantastického světa krále Sedmilháře. Jak to v takovém království vypadá, zachytil ve svých ilustracích malíř Milan Janáček, a co všechno se tam stalo i nestalo, vypráví Jiří Žáček. K tomu, aby se dostal do říše
krále Sedmilháře, potřeboval nespoutanou fantazii. Od prvního slova se v každé pohádce střídá jedno překvapení za druhým, vtip přebíjí vtip a ohromení se vzápětí mění ve veselý smích. Není divu. Vždyť jsou to ty nejzábavnější pohádky naruby.
- moderní pohádky