Knižní novinky pro děti - červen 2017

V měsíci červnu 2017 si v dětském oddělení můžou děti a mládež zapůjčit tyto novinky: Válková, Veronika: Královna Marie Terezie; Vojtko, Honza: Morana Mařena; Haberstocková, Meike: Proč má Eda spoustu času a dospělí ne?; Boyne, John: Chlapec v pruhovaném pyžamu a další.


Válková, Veronika: Královna Marie Terezie

V této knize najdete dva Bářiny příběhy, které zažila v době královny Marie Terezie, jejíž třísté výročí narození právě oslavujeme. Dozvíte se zde všechny důležité a zajímavé informace z jejího života a také královnin rodokmen.
- historický příběh

Vojtko, Honza: Morana Mařena

Strašidelný až hororový příběh party čtyř dětí, skoro už puberťáků, kteří v sobě objeví schopnosti komunikovat v různých formách a variacích se světem, který není zrovna pro smrtelníka běžný. Strhující horor pro mladší náctileté s ryze českými, až folklorními bytostmi a partou, která přivoláváním sněhu na prázdniny přivede smrtelné nebezpečí do jinak běžné vesnice v Čechách. Že nově nabyté schopnosti nemusí být vždycky darem pocítí všichni, kdo se nepředloženě pustili do čarování.
- fantasy

Haberstocková, Meike: Proč má Eda spoustu času a dospělí ne?

Eda chodí do první třídy a má pořád spoustu volného času. Jeho maminka naopak vůbec čas nemá. Často dělá několik věcí najednou a je pak nabručená a bez nálady. A Edu to trápí. Jediný dospělý člověk, který má času dost, je dědeček. S ním bude Eda hledat odpovědi na otázky, co je to čas a kde se vlastně bere.
- příběh o dětech

Boyne, John: Chlapec v pruhovaném pyžamu

Devítiletý německý chlapec Bruno neví nic o konečném řešení židovské otázky, ani o koncentrácích. Neví nic o strašlivém utrpení, které jeho národ uvalil na miliony Evropanů. Ví jenom to, že byl odtržen od svého šťastného domova v Berlíně a převezen do odporného domu uprostřed oplocené pustiny, kde se nemůže ani zabavit, ani si najít přátele. Až se jednoho dne setká se stejně starým chlapcem Šmuelem, který žije podobně vykořeněný život, jenže na druhé straně vysokého plotu. I on, jako ostatní, nosí pruhované pyžamo. Bruno je zvídavý a přátelství se Šmuelem mu dá příležitost zjistit, co se to za tím plotem vlastně děje. Proto si i on oblékne pruhované pyžamo a protáhne se dovnitř, netuše, že jeho nevinná zvědavost ho dovede k odhalení strašlivé pravdy. Mladistvý čtenář prožívá s Brunem krok za krokem zmatek dítěte náhle přesazeného z pohodlného života ve městě do pusté krajiny utrpení a neštěstí.
- psychologický, válečný román