Články autora: Admin

Výstavy v roce 2019

Datum publikace: Autor: Admin

Informace a fotogalerie k výstavám v hlavní galerii Vzdělávacího a informačního centra v Kojetíně v roce 2019. celý článek »

Květen 2019

Datum publikace: Autor: Admin

11. května 2019 - Vítání ptačího zpěvu v Kojetíně V sobotu 11. května 2019 se poprvé v Kojetíně konalo Vítání ptačího zpěvu. Tradiční akce pořádané na řadě míst naší země Českou společností ornitologickou, se díky iniciativě MěKS Kojetín, a to hlavně ředitelky Hany Svačinové a její sestry Markéty… celý článek »

Duben 2019

Datum publikace: Autor: Admin

7. dubna 2019 - Vynášení Moreny Dne 7. dubna 2019, na takzvanou Smrtnou neděli, se sešly v odpoledních hodinách před Vzdělávacím a informačním centrem děti z folklórního souboru Sluníčko. Oblečeny, jak jinak než v hanáckých krojích, se vydaly spolu s řadou přihlížejících rodinných příslušníků a… celý článek »

Únor 2019

Datum publikace: Autor: Admin

16. února 2019 - Hanácké bál V sobotu 16. února 2019 se mohli návštěvníci a účastníci pobavit na Hanáckém bále, tentokrát v Křenovicích. V této malebné obci se konal Hanácký bál historicky podruhé, i tentokrát to bylo z důvodu rekonstrukce Sokolovny, kde se bude v příštím roce bál opět konat ve… celý článek »

Březen 2019

Datum publikace: Autor: Admin

2. března 2019 Vodění medveďa /medvedice Jako každoročně i letos procitl medvěd ze zimního spánku a vyrazil do ulic Kojetína, doprovod mu dělala řada maškar tradičních i netradičních. Už od sobotního rána se scházeli všichni ostatkáři na VIC, kde se soustředili jak dřevorubci z dělnické třídy, tak… celý článek »

Leden 2019

Datum publikace: Autor: Admin

17. ledna 2019 - Mimoni a jejich derniéra Od premiéry Skópé Barky, která se odehrála na jevišti v Sokolovně 6. března 2018, uběhl skoro celý rok, ve kterém Mimoni sklízeli úspěchy nejen v Kojetíně. Za tuto dobu sehráli naši mladí nadějní herci tuto hru pro veřejnost desetkrát. Po již zmiňované… celý článek »